Neymar mesternégyessel vezette sikerre a Barcát

A Barcelona otthon nyert 5-2-re.

A címvédő Barcelona legutóbb kikapott a spanyol labdarúgó-bajnokságban a Sevillától, ami utn a szurkolók elkezdték kongatni a vészharangokat. Mindezek után szombaton este a Rayo Vallecano ellen is hátrányba kerültek a Lionel Messit sérülés miatt továbbra is nélkülöző katalánok, ám ekkor előlépett Neymar, aki a szünetig két tizenegyest is értékesített.

A második játékrész kezdetén mind a két oldalon akadtak gólszerzési lehetőségek, ám ismét Neymar volt az, aki megzörgette a hálót, a 69. percben egy kipattanót értékesített. Sőt, szinte azonnal végleg sínre tette a meccset, Suárez passza után volt ismét eredményes.

Neymar negyedik gólja:

Nem ért véget ezzel a barcelonai gólparádé, az uruguayi támadó maga is betalált. A végén még futotta egy szépségtapaszra a Rayo részéről, a végeredmény azonban így is 5-2 lett. A Barcelona ezzel pontszámban befogta a nagy rivális Real Madridot.

Eredmény – La Liga, 8. forduló

Barcelona – Rayo Vallecano 5-2 (2-1)
Gólszerzők: Neymar (22., 32., 69., 70. – az első kettőt 11-esből), Suárez (77.) illetve Guerra (15.), Jozabed (86.)

Eibar-Sevilla 1-1 (1-0)