Az Udinese kiütötte az Intert

udinese inter (udinese, internazionale, inter, )

Nem várt különbséggel nyerte az olasz labdarúgó-bajnokság rangadóját az udinei együttes a milánói sztárcsapat ellen.

A forduló előtt az Inter a negyedik helyen állt, az Udinese viszont – idei felemás szereplése okán – csak a 11. pozícióban tanyázott.

Ennek ellenére a két együttes párharcai mindig izgalmasra sikerednek, ezúttal is így volt: igaz, csak a második félidőben mutatkoztak meg ennek látványos elemei. Annak ellenére, hogy az Udinese pörgött már az elején, a nagy öreg Antonio Di Natale nagyon nagy kedvvel játszott a matinémeccsen.

A vendégektől Guarín veszélyeztetett többször, a 63. percben azonban a hazaiak megszerezték a vezetést. Lazzari átadásából Di Natale talált be (1-0). Nehéz helyzetbe került a milánói csapat két perccel később, ugyanis Juan megkapta második sárgáját, így kiállították.

Luis Muriel használta ki az emberelőőnyt negyedórával a vége előtt, sőt, Di Natale duplájával a 79. percben már 3-0-ra vezetett az Udinese, kiütés.

A hazaiak győzelmükkel két helyet előreléptek a tabellán.