Négyet vágott a Real a Rayo Vallecanonak

Carlos Vela (carlos vela, real sociedad, )

A Real Sociedada mexikói Carlos Vela duplájával magabiztos, négygólos győzelmet aratott hazai pályán a madridi Rayo Vallecano ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

A spanyol bajnokság hétfőre maradt utolsó mérkőzésén a Real Sociedad a Rayo Vallecanot fogadta és annak rendje és módja szerint négy góllal megtömte a vendégek hálóját. Egészen pontosan öt volt az a négy, de Fran gólját az elején kezezés miatt még érvénytelenítette a játékvezető.

Az első félidőben folyamatosan nyomott a Real, ami a 30. percben érett góllá, ekkor Vela köszönt be, majd két perccel később újfent ő talált hálóba. Fordulást követően összekapta magát a Rayo, de ez csak egy-két kaput elkerülő lövésben és egy lesgólba realizálódott, míg a Sociedad még kétszer betalált. Győzelmével a Real Sociedad elkerült a kiesési zónából és feljött a Primera División 14. helyére. A Rayo Vallecano 10.

Primera División, 12. forduló, eredmények:

Real Sociedad-Rayo Vallecano 4-0 (2-0), G.: Vela (30.), Vela (32.), Gonzalez (60.), Chory Castro (76.)