Bombagóllal nyert a Diósgyőr

A Haladás helytállt a miskolci katlanban, de Luque szabadrúgásgóljára nem volt válaszuk a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának nyitómeccsén.

Nem várt könnyű mérkőzés a Haladás csapatára a labdarúgó NB I-ben, hiszen a hazai pályán mindenkire veszélyes Diósgyőr otthonába látogattak, ahonnan eddig csak a Kecskemét tudott ponttal távozni, igaz, mindjárt hárommal. Aczél Zoltán együttese is valami hasonló bravúrban reménykedett, küzdöttek is becsülettel, de végül hoppon maradtak.

A vendégek nem illetődtek meg, így az első félidőben összességében kiegyenlített játék zajlott a pályán, igazán nagy gólhelyzetet viszont egyik csapat sem tudott kialakítani.

Úgy tűnt, a szünetig már nem születik gól, a 43. percben azonban José Juan Luque nagyjából 28 méterről kapura tűzött egy szabadrúgást, a labda pedig nagy erővel a szombathelyi kapu jobb oldalába vágódott, Rózsa mozdulni sem tudott.

A Diósgyőr a vezetés tudatában nyugodtabban futballozhatott, a Haladás pedig hiába próbálta megnyomni a második játékrész elejét, a kapu előtt nem tudtak igazán veszélyesek lenni.

Sőt, Kenesei egy szöglet után majdnem öngólt fejelt, a vendégeket a keresztléc mentette meg az újabb bekapott góltól. A szombathelyi támadó aztán a másik oldalon egyenlíthetett volna, de Gallardo az utolsó pillanatban belelépett a lövésébe (mentése után le kellett cserélni sérülés miatt).

A Haladás tovább küzdött, de nem tudtak gólt szerezni, így Luque góljával a Diósgyőr 1-0-ra megnyerte a mérkőzést, ezzel pedig – ha csak ideiglenesen is – a harmadik helyre ugrottak a tabellán.

Eredmény – OTP Bank Liga, 14. forduló
Diósgyőri VTK-Haladás Sopron Bank 1-0 (1-0)
Diósgyőr, DVTK Stadion, 8500 néző. Vezette: Böcskei Balázs
Diósgyőr: Rados – Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér – Abdouraman – Gallardo (Pál Sz. 71.), Lippai (Arze 55.), Luque – Tisza, Carreno (Seydi 63.). Vezetőedző: Benczés Miklós
Haladás: Rózsa – Schimmer, Guzmics, Tóth P., Halmosi (Skriba 66.) – Sluka (Oross 82.), Búrány – Vujovic, Kovács I., Sipos N. – Kenesei. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Luque (43.)
Sárga lap: Gohér (21.), illetve Kenesei (29.), Halmosi (39.), Vujovic (83.)
Piros lap: –

Az élő, szöveges közvetítést az alábbiakban olvashatják:

Vége a mérkőzésnek, a Diósgyőr 1-0-ra nyert!

92. PERC: Nem adta fel a Haladás, de úgy tűnik, ma gólképtelenek maradnak.

SZABADRÚGÁS 86’
Rózsa ezúttal lekapja Luque újabb szabadrúgását.
SZABADRÚGÁS 85’
Luque távoli próbálkozása elkerüli a kaput.
SÁRGA LAP 82’
Vujovic kap sárgát.
CSERE 81’
Aczél Zoltán cserélt, Sluka helyett Oross érkezett, támadóbbá váltak a vendégek.

78. PERC: Tóth Péter
fejese kerüli el a kaput. Egyre fogy az idő, a Haladásnak iparkodnia kell, ha pontot akar szerezni.

72. PERC: Guzmics felszabadított, a labda a tetőszerkezetet is megjárva pattant vissza a stadionba.

CSERE 71’
Gallardót lecserélték, Pál jött helyette.

68. PERC: Kenesei
kapott jó labdát a kapu előtt, de az utolsó pillanatban Gallardo belelépett a lövésbe, így Rados könnyedén felszedhette a játékszert. Gallardót az eset után ápolni kell.

CSERE 66’
Skriba jön Halmosi helyett a Haladásba.
CSERE 64’
Ismét cserélt Benczés Miklós, Seydi érkezett Carreno helyére.

58. PERC: Kapufa!
Egy diósgyőri szöglet után Kenesei csúsztatott saját kapujának felső lécére, majdnem öngól lett belőle. Az újabb sarokrúgás után Rózsa lehúzta a játékszert.

CSERE 55’
Cserél a DVTK: a bolíviai Arze jött Lippai helyett.

52. PERC: Ismét Vujovic célozta meg a kaput, ezúttal 15 méterről lőtt fölé.

50. PERC: Most a diósgyőri kapu előtt zajlik a játék, egy újabb sarokrúgás után tovább próbálkozott a Haladás, Vujovic éles szögből leadott lövése nem talált kaput.

SZÖGLET 47’
Kenesei az “égbe lőtte” a szögletet, Halmosi már nem tudja pályán tartani a játékszert a másik oldalon.
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A hazaiak kezdték a második félidőt.

Vége az első félidőnek, a Diósgyőr 1-0-ra vezet, de a Haladás sem játszik megilletődötten. Az eddigi egyetlen gól a 43. percben született, Luque szabadrúgásból nagy gólt akasztott a szombathelyiek hálójába. Még semmi sem dőlt el, hamarosan jön a folytatás!

45+2. PERC: Kenesei szabadrúgása a sorfalon pattant fel, a hazai védők aztán tisztázni tudnak.

44. PERC: Kenesei előtt adódott egyből egyenlítési lehetőség, lövésébe Budovinszky lépett bele.

43. PERC: Óriási szabadrúgásgól! Luque nagyjából 28 méterről, ballal bombázott kapura, a labda a sorfal fölött elszállva a Haladás kapujának jobb oldalába vágódott, Rózsa mozdulni sem tudott. 1-0!

GÓÓÓL 43’
Luque, Diósgyőr
SÁRGA LAP 39’
A sokadik Halmosi-Gallardo csata után a szombathelyi játékost már figyelmezteti a bíró.

34. PERC: Luque
beadása jól szállt középre, ahol Carreno érkezett, de egy kicsit magas volt neki a labda, így a fejes nem talált kaput.

31. PERC: Kovács kapott labdát a 16 méterre a hazai kaputól, védőjéről lefordult, de a lövés nagyon gyatra volt, az alapvonalon gurult ki.

31. PERC: Halmosi próbálkozását Rados kiüti.

SÁRGA LAP 29’
Kenesei kézzel vett le egy labdát, sárga a “jutalma”.
Ápolás 26’
Schimmer szorult ápolásra, a vállát fájlalja egy esés után, de vissza tud állni.

25. PERC: Egy felívelt labda után Carreno szerezhetett volna gólt, de nem találta el a labdát.

SZABADRÚGÁS 22’
Kenesei a hosszú sarok felé lőtte a szabadrúgást, Rados hárított.
SÁRGA LAP 21’
Gohér (DVTK) kapja a mérkőzés első sárgáját, 20 méterre a kaputól akasztotta ellenfelét.

16. PERC: Abdouraman
szerzett labdát a középpályán, meglódulhatott a Diósgyőr, de Luque beadása túlságosan mély volt, így nem alakult ki gólhelyzet.

SZÖGLET 11’
Diósgyőri szöglet, középen Budovinszky csúsztatott a jobb kapufa mellé.

9. PERC: Sluka
célozta meg messziről a hazai kaput, de teljesen veszélytelenül fölé szállt a lövés.

8. PERC: Gallardo cselezgetett a jobb oldalon, Halmosi visszahúzni sem tudta, de a beadás után a védők bedobásra mentettek.

4. PERC: Gallardo beadása szállt veszélyesen a hosszú sarok felé, Guzmics szögletre tisztázott. A sarokrúgás után kezezést reklamáltak a hazai szurkolók, de a bíró sípja néma maradt, a vendégek pedig felszabadítottak.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
A vendégek kezdték a mérkőzést!

Előzmények:

A tizedik helyen álló Haladás Sopron Bank az ötödik Diósgyőrhöz látogat az OTP Bank Liga 14. fordulójának pénteki nyitómeccsén. A miskolciak hazai pályán minden ellenfelükre veszélyesek, ebben a szezonban hat győzelem mellett egyedül a Kecskemét tudott három ponttal távozni tőlük.

A Haladás is inkább otthon gyűjtögeti a pontokat, ebben a szezonban csupán egyszer tudtak diadalmaskodni idegenben. A vendégek vezetőedzője, a korábban a Diósgyőrnél is megfordult Aczél Zoltán megjegyezte, ha jó értelemben is, de a pokolra látogat ma a csapata, de egyik játékosának sem szabad félnie.

A vendégek történelmet írhatnak Miskolcon, a csapat ugyanis eddig 1999 gólt szerzett a magyar élvonalban.

A két vezetőedző mérkőzés előtti nyilatkozatát IDE kattintva olvashatják!