Gigászi küzdelemben jutott tovább az Alba Fehérvár a BL-ben

Hazai pályán, óriási csatában kiharcolta a továbbjutást az Alba Fehérvár: a magyar kosárlabdacsapat a férfi Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóján ledolgozta hétpontos hátrányát az észt BC Kalev/Cramo ellen, 79–64-re győzött

A vendégek nagyon jól kezdték a mérkőzést, 12–6-ra elhúztak, ám a fehérváriak összeszedték magukat és egy pontra felzárkóztak (15–14). A a második játékrészben kiegyenlített küzdelem zajlott, olyannyira, hogy 36–35-ös magyar előnnyel mehettek pihenőre a csapatok nagyszünetben.

A harmadik tíz percben jött a hazai lendület és annak ellenére, hogy az észtek 40–36-ra is vezettek, a fehérváriak nagyon megnyerték a harmadik játékrészt. Elsősorban az amerikai légiós, Kasey Hill brillírozott, 12 pontig meg sem állt a negyedben és vezérletével 60-42-re elhúztak a fehérváriak. a 23 éves irányító sorozatban 12 pontot szórt, és vezetésével 18 pontra nőtt az előny (60–42).

Az utolsó negyedben a vendégek tanácstalannak tűntek, a fehérváriak pedig tartották a különbséget majdnem a mérkőzés végéig. A végeredmény 79–64 lett, amellyel 150–142-es összesítéssel továbbjutott az Alba Fehérvár.

A Bajnokok Ligája harmadik körében a török Pinar Karsiyakával találkozik majd a magyar együttes.