Italian Fabio Aru of Astana Pro Time pictured in action during the fifth stage of the 104th edition of the Tour de France cycling race, 160.5 km from Vittel to La Planche des Belles Filles, France, Wednesday 05 July 2017. This year's Tour de France takes place from July first to July 23rd. BELGA PHOTO POOL LIONEL BONAVENTURE

Tour de France: olasz szakaszgyőzelem, élre állt a címvédő

2017. 07. 05. 18:51

Fabio Aru nyerte szerdán a Tour de France országúti kerékpáros körverseny ötödik szakaszát, amelyen a címvédő Chris Froome átvette a vezetést összetettben.

A Vittel és a La planche des belles filles közötti 160,5 kilométeres etapon egy nyolctagú szökevénycsoport sokáig a főmezőny előtt haladt, ám a viadal idei első hegyi befutójához közeledve elfogyott az előnye.

Az emelkedőn a háromszoros bajnok Froome csapata, a Sky vezette fel nagy tempóban az esélyeseket magában foglaló élbolyt. A 2015-ös Vueltán győztes Aru két és fél kilométerrel a cél előtt remek ütemben váltott még nagyobb tempóra, ezt a többiek nem bírták, így az olasz versenyző életében először nyert szakaszt a Touron. Sikere azt is jelenti, hogy csütörtökön ő viselheti a hegyi pontversenyben élen állónak járó pöttyös trikót.

Másodikként Daniel Martin, harmadikként pedig, 20 másodperc hátránnyal Froome ért célba, utóbbi átvette a sárga trikót az első szakasz óta éllovas csapattársától, az etap végén már segítőként dolgozó Geraint Thomastól. Az első komoly emelkedőn a kétszeres bajnok Alberto Contador 26, míg Nairo Quintana 34 másodperccel maradt el Arutól.

A La planche des belles filles-en harmadszor volt hegyi befutó, az előző két alkalommal az nyerte – Bradley Wiggins és Vincenzo Nibali – a Tourt, aki itt az élre állt összetettben.

A mezőnyre csütörtökön a Vesoul és Troyes közötti 216 kilométeres szakasz vár. A 104. Tour de France-on a július 23-ai, párizsi befutóig 3540 kilométert teljesít a mezőny.