INDIAN WELLS, CA - MARCH 13: Timea Babos of Hungary prepares a backhand in her loss to Elena Vesnina of Russia during the BNP Paribas Open at Indian Wells Tennis Garden on March 13, 2017 in Indian Wells, California.   Harry How/Getty Images/AFP

Babos Tímea óriásit meccselt a wimbledoni elődöntőssel

2017. 03. 14. 07:26

A magyar teniszezőnő a 7 669 423 dollár összdíjazású BNP PARIBAS Open harmadik fordulójában az orosz Jelena Vesznyinával két óra tizenhét percet küzdött Indian Wellsben.

Sajnálom, hogy nem sikerült a mai meccs, kár érte! Küzdöttem, ahogyan csak bírtam. De a döntő szett második felét nem játszottam meg jól. Szetthátrányból visszajöttem, szerintem jól is teniszeztem a második játszmában. Aztán voltak sanszok a harmadik szettben, de sajnos végül elment a meccs. Tudom, hogy Indian Wellsben nehezek a körülmények számomra, eddig nem is nyertem mérkőzést a főtáblán. De tanulok a mai meccsből, és megyek tovább előre

– nyilatkozta Babos Tímea honlapján, miután Indian Wells-ben, nagy csatában,  6:4, 1:6, 6:4-re kikapott a verseny 15 kiemeltjétől, Jelena Vesznyinától.

Az orosz lány tavaly Wimbledonban elődöntős volt és ennek megfelelően erőszakosan kezdett, megnyerte az első játszmát, de a második óriási fordulatot hozott.

A magyar teniszezőnő egyre pontosabb volt, az első gémben bréklabdát védett, majd 30-ra elnyerte ellenfele szerváját. A következő játékot nagy csatában nyerte Timi, majd 4:1 után 30-ra brékelt.

Vesznyina érezhette, hogy kicsúszni látszik a kezéből a meccs, mert orvosért “kiáltott”, így hosszabb szünet következett.

INDIAN WELLS, CA - MARCH 13: Elena Vesnina of Russia receives medical attention in her straight set win over Timea Babos of Hungary during the BNP Paribas Open at Indian Wells Tennis Garden on March 13, 2017 in Indian Wells, California.   Harry How/Getty Images/AFP
Jelena Vesznyinát 1:1 után a verseny orvosai vették kezelésbe Fotó: Harry How/Getty Images/AFP

A kényszerpihenő után Timi 2:1-re, majd 3:2-re is vezetett brékelőnnyel, de ellenfele mindkétszer azonnal egyenlített.

Sajnos a végén Vesznyina volt a pontosabb. 5:4 után Timi hárított 3 meccslabdát, majd volt esélye az egyenlítésre. De a sokkal tapasztaltabb orosz játékos végül maga javára fordította a gémet, ezzel lezárta a mérkőzést is.

Megjegyzendő, Indina Wellsben eddig nem ment Babosnak, egyesben eddig még meccset sem nyert a főtáblán, idén azonban a 23 éves teniszezőnő az első fordulóban előnyerő volt, majd a másodikban hátrányból felállva győzte le az amerikai Varvara Lepchenkót.