Michael GUIGOU (FRA) +++ scored a goal, happy, Daniel NARCISSE (FRA) +++, KARASON Runar (ISL Iceland) during the Men's Handball World Championship France 2017, Group A, handball match between France and Iceland, on January 21, 2017 at Stadium Pierre Mauroy in Lille, France - Photo Stephane Allaman / DPPI

Kézi-vb: Izland csak ijesztgetett, a házigazdák jutottak be a negyeddöntőbe

2017. 01. 21. 19:29

A házigazdák Izland ellen léptek pályára a franciaországi világbajnokság második nyolcaddöntőjében.

Nem született gól az első három percben, aztán hárommal elhúztak az izlandiak, a 9. percben viszont máris 4-5 állt az eredményjelzőn.

Egyenlíteniük a 16. percben sikerült a hazaiaknak, 4-7 után lett 7-7. Michael Gigou a harmadik gólját lőtte a 20. percben, először vezettek ekkor a franciák (9-8).

Rúnar Karason és Olafur Gudmundsson négyszer volt eredményes az első 30 percben, a hazaiaknál Nikola Karabatic és Gigou köszönt be háromszor.

5-1-es futással kezdték a második játékrészt Didier Dinart tanítványai, a 45. percben, Ludovic Fabregas ötödik gólja után pedig 24-18-at mutatott az eredményjelző.

Rúnar Karason bődületesen nagy bombája után már csak három volt közte (25-22), de Gigou és Daniel Narcisse lehűtötték a kedélyeket (27-22) öt perccel a vége előtt. Thierry Omeyer védésével ért véget az összecsapás, a hazaiak jutottak be a legjobb nyolc közé.