Veszprém, 2016. november 12.
A veszprémi Lékai Máté a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában játszott Telekom Veszprém - Bjerringbro-Silkeborg mérkõzésen a Veszprém Arénában 2016. november 12-én.
MTI Fotó: Bodnár Boglárka

BL-beli győzelme után két nappal Vácon is nyert a Veszprém

2016. 11. 14. 22:14

A Bajnokok Ligájában aratott szűkös győzelme (30-29) után két nappal Vácon volt jelenése a Telekom Veszprém csapatának.

A mérkőzés elején még tartotta a lépést a SEHA-liga címvédőjével a hazai együttes, de a félidőben már négy góllal vezettek Xavier Sabaté tanítványai. (11-15) 40 percnyi játék után pedig már hattal ment a bakonyi gárda, de innen még visszajött -4-re a Vác. Ezt követően azonban még magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak támadásban a vendégek, így 22-29-es eredménynél ért véget az összecsapás.

A veszprémieknél Lékai Máté, Gasper Marguc és Blaz Blagotinsek is hatszor talált be, a Vác együttesében pedig egyaránt négy góllal zárt Törteli Koppány, Koller Tamás és Milan Popovic.