Baji Balázs ezüstérmes az atlétikai Eb-n

Baji Balázs országos csúcsbeállítással, 13.29-es idővel jutott be Amszterdamban a 110 méteres gátfutás döntőjébe az atlétikai Európa-bajnokságon.

A szombati fináléban az ötös pályán versenyzett, a rajtot jól kapta el. A futam során volt olyan pillanat, amikor úgy tűnt, akár a győzelemre is esélye lehet, végül a második lett, ami szintén fantasztikus eredmény. Ráadásul tovább javított saját csúcsán,

13.28 alatt ért célba.

A számot a francia Dimitri Bascou nyerte meg, mindössze három századdal volt gyorsabb Bajinál (13.25). A harmadik helyezett is egy gall futó lett, Wilhem Belocian.

Ez a magyar csapat második ezüstérme az Eb-n, Márton Anita súlylökésben lett második.

A hétpróbázóknál Krizsán Xénia negyedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi ötödik helyen zárt. Az utolsó számban, a 800 méteres síkfutásban Krizsán Xénia 2.11.18 perces idővel megnyerte futamát, míg Zsivoczky-Farkas Györgyi 2:14.14-gyel negyedik lett.

Kővágó Zoltán hatodik helyen zárta a férfi diszkoszvetők versenyét: a 2004-es athéni olimpia ezüstérmese harmadik dobására érte el a 64,66 méteres eredményt, s még kétszer jutott 63 méter fölé három érvénytelen kísérlet mellett.

A Schmelcz Fanni, Kaptur Éva, Kerekes Gréta, Nguyen Anasztázia összeállítású 4×100 méteres női váltó 44.34 másodperces idővel beállította az országos csúcsot, ám ezzel is lemaradt a döntőről. (Fotó: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)