PORTLAND, OR - MAY 9:  Stephen Curry #30 and Draymond Green #23 of the Golden State Warriors celebrate after the game against the Portland Trail Blazers in Game Four of the Western Conference Semifinals during the 2016 NBA Playoffs on May 9, 2016 at the Moda Center in Portland, Oregon. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2016 NBAE (Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)

Stephen Curry “elszabadult” a hosszabbításban

2016. 05. 10. 12:05

A Golden State Warriors legjobbja három hét kihagyás után szórta a triplákat.

Hosszabbítás után 132:125-re győzőtt a Golden State Warriors a Portland Trail Blazers ellen. Az NBA rájátszás nyugati főcsoport-elődöntőjében ezzel már 3-1 arányban vezet.

Pedig jól kezdődött az este a Portland-i részről, a harmadik negyedig csak futott az eredmény után a GSW.  A csapat sztárja, a kétszeres MVP Stephen Curry sérülése után most tért vissza és ugyan kezdetben gyengén ment neki, triplái nem működtek, de Livingson kiállítása miatt végül összesen 36 percet töltött a pályán és a miután elkapta a fonalat, a negyedik negyedben döntetlenre mentette a Warriors a főcsoport-elődöntőt.

Persze Curry a rendes játékidőt sem aludta végig, 31 pályán töltött perc alatt azért dobott 23 pontot, de amit a hosszabbításban művelt az valóban káprázatos volt. Öt perc ráadásban 17 pontot – három triplát és négy kétpontost – dobott, így a meccset végül 40 ponttal, 9 lepattanóval és 8 gólpasszal zárta. Ezzel az otthoni zakóval nehéz helyzetbe került a Portland, a GSW egy győzelemmel már a döntőben érezheti magát.

A nap másik főcsoport elődöntőjén, a keletin, a Miami Heat sokkal simábban verte a Torontót.