Szolnok, 2015. november 11.
A Szolnok játékosai ünneplik gyõzelmüket a férfi kosárlabda Európa Kupa E csoportjának 5. fordulójában játszott Szolnoki Olaj - Szaratov mérkõzés végén a szolnoki Tiszaligeti Sportcsarnokban 2015. november 11-én. A Szolnoki Olaj 83-79-re gyõzött.
MTI Fotó: Bugány János

Szolnoki bravúr az Európa Kupában

2015. 11. 25. 20:35

A Szolnoki Olaj bravúros győzelmet aratott a litván Vilnius vendégeként a férfi kosárlabda Európa Kupa hetedik fordulójában szerdán.

A 2/4-es győzelmi mérleggel érkező Szolnok megnyerte legutóbbi két EK-mérkőzését, és Vilniusban is remekül kezdett: a harmadik percben 0-10 állt az eredményjelzőn. Vojvoda Dávid 12 pontot szerezve mind a négy triplakísérletét bedobta az első félidőben, míg Strahinja Milosevic 11 pontnál tartott a nagyszünetben, amikor 45-54 volt az állás.

Pór Péter tanítványai – akik egy hónapja 89-65-re kikaptak otthon a litvánoktól – a térfélcsere után is őrizték előnyüket. Ekkor Wittmann Krisztián és az ukrán Kirilo Natyjazsko is elkapta a fonalat, 15 pontra nőtt a különbség, de az utolsó negyed már csak 70-76-ról indult. A hajrá hallatlan izgalmakat hozott, a házigazdák folyamatosan egy-két pontos távolságban voltak, kilenc másodperccel a vége előtt 96-99-nél Nicolas Laprovittola  triplakísérleténél rálépett a vonalra, így egyenlítés helyett minimális szolnoki sikerrel zárult a találkozó.

A három győzelemmel és négy vereséggel álló magyar bajnok jövő szerdán az orosz Zenit Szanktpetyerszburghoz látogat.