2013. 11. 03. 21:40

A kenyai Geoffrey Mutai megvédte címét a férfiaknál vasárnap a 43. alkalommal megrendezett New York Marathonon.

Geoffrey Mutai újra a csúcson
Fotó: MTI/EPA

A 2011-es bajnok – tavaly a Sandy hurrikán miatt elmaradt a verseny – 2:08:24 óra alatt ért célba, sikeréért pedig 100 ezer dollárt kapott. A második helyen az etióp Tsegaye Kebede futott be, aki így is győzött a maratonos világsorozat összetettjében, így ő félmillió dollárral gazdagodott.

A nőknél az olimpiai ezüstérmes, kenyai Priscah Jeptoo diadalmaskodott 2:25:07 óra alatt, és mivel ő nyerte az idei összetettet is, együttesen 600 ezer dollárt vihet haza.