Janics Eb-arannyal és lapátdobással szülinapozott

douchev janics natasa (douchev janics natasa, kajak-kenu)

Az éppen 30 éves Douchev-Janics Natasa remek hajrával megnyerte a 200 méteres döntőt a zágrábi Európa-bajnokságon.

A Londonban olimpiai számnak számító 200 méteres női kajak egyes finálé egyik esélyese természetesen Douchev-Janics Natasa volt, aki éppen vasárnap ünnepelte 30. születésnapját, és aki Kovács Katalinnal párban délelőtt nyert 500 méteren.

A rajt után a mezőny együtt száguldott, féltávnál a lengyel Marta Walczykiewicz vezetett, de ez csak pillanatokig tartott.

A háromszoros olimpiai bajnok Janics végsebességével nem tudtak versenyezni a többiek, a szülés után visszatért magyar klasszis magabiztosan nyert, a célben pedig elhajította a kajaklapátot, ezért amolyan gumimatracos stílusban kézzel evezett ki a stéghez.

“Nem tartottam a lengyel lánytól bár nemrég egy kisebb versenyen legyőzött. Tudtam, ha hozom a formámat, akkor nem lehet gond” – nyilatkozta a verseny után Douchev-Janics Natasa.