Cseh arany-, Verrasztó ezüst-, Bernek bronzérmes

A szczecini rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon remekeltek a magyar versenyzők. Cseh László aranyérmet szerzett.

A magyar küldöttség az első olyan döntőben, amelyben érdekelt volt, rögvest érmet is szerzett Lengyelországban.

Bernek Péter a lengyel Kavecki és a spanyol Wieldebor-Faber mögött, 1:51.21-gyel lett a harmadik a 200 méteres hátúszásban úgy, hogy ezzel élete legjobb eredményét produkálta (országos csúcs is ez). Az elődöntőben 1:52.09-et úszott az ifjúsági olimpiai bajnok.

Az 50 méteres gyorsúszás elődöntőiben Takács Krisztián és Kozma Dominik volt érdekelt. Előbbi futamában második lett, utóbbi negyedik, de mindketten bejutottak a döntőbe 21.50-es, illetve 21.60-as idővel.

A 200 méteres női vegyesúszásban a címvédő Verrasztó Evelynért szoríthattunk. A magyar lány már 3 arany-, 4 ezüst-, és 2 bronzérmet szerzett a korábbi rövidpályás kontinenstornákon.

Nem túl jó rajt után 50 méternél a 3. helyen állt Verrasztó, de 100 méternél már vezetett. A mell nagyon nem ment neki, és a spanyol Belmonte-Garcia el is húzott mellette, pedig a mi lányunk a legjobb idővel került a fináléba.

Végül jól sikerült a hajrá, és Verrasztó megszerezte az ezüstérmet Belmonte-Garcia mögött, a brit Hannah Miley előtt.

A 200 méteres pillangóúszás döntőjében sokáig az élbolyban haladt Jakabos Zsuzsanna, de a végén visszaesett és a spanyol Belmonte-Garcia duplázott, és második aranyérmét nyerte. Mögötte a bit Lowe és a szintén brit Dickens végzett. Jakabos az 5. lett 2:05.11-es idővel.

A férfiaknál a 200 méteres vegyesúszásban Cseh László volt nagy reménységünk, és a magyar klasszis 50 és 100 méter után is vezetett Markus Rogan előtt. 150 méternél lehetett tudni, hogy az osztrák és Cseh között dől el az aranyérem. Hatalmas volt a küzdelem, amelynek végén Cseh megszerezte az első magyar aranyérmet Szczecinben,  ideje 1:43.43.

Íme Cseh aranyos úszása

FRISSÍTÉS:

Este fél hétkor aztán megrendezták Takács és Kozma döntőjét is. Az 50 méteres gyorsúszás fináléját végül a lengyel Czerniak nyerte egy hatalmas hajrával, mögötte az orosz Fesikov és az olasz Orsi végzett. Takács Krisztián 21.54-gyel hatodik, Kozma Dominik 21.68-cal nyolcadik lett.

100 méteres mellúszásban Gyurta Dániel a 3., Financsek Gábor pedig a tizedik legjobb idővel jutott be a szám döntőjébe.