Mobil

Tényleg lehallgat minket a Facebook?

Egyre vadabb összeesküvés-elméletek születnek a modern technológiákkal, és ezeken belül a Facebookkal kapcsolatban. Íme a legújabb.

A nemzetközi média a Dél-Floridai Egyetem professzorára, Keli Burnsra hivatkozva arról cikkezik mostanság, hogy a mobilos Facebook-alkalmazás már sokkal mélyebben ássa bele magát a hétköznapjainkba, mint kéne. Burns szerint az app folyamatosan használja a telefonok mikrofonját arra, hogy figyelje a készülék környezetét, és a szolgáltatás így már azelőtt is tudhatja, miről fogunk posztolni, mielőtt elkezdenénk bepötyögni.

A Facebookot persze már megtalálták ehhez hasonló elméletekkel, akkor azt nyilatkozták, hogy ők nem tárolnak nyers audióadatokat az alkalmazásban.

Viszont ettől az elmélet tényleg igaz: a Facebook app a mikrofonon keresztül tényleg figyeli a környezet hangjait.

A Facebook már korábban elismerte, hogy az app figyelheti a háttérzajokat azért, hogy jobb képet kapjon arról, hol, milyen körülmények között használjuk a telefont és rajta az alkalmazást. Az Independent kérdésére a Facebook szóvivője azt is megerősítette, hogy a mikrofonban hallható audióinformációt semmilyen formában nem használják fel például arra, hogy hirdetőknek adják tovább, vagy elérhetővé tegyék bárki más számára. Ez a megoldás egyébként 2014 óta létezik, de az adatvédelmi szabályozások miatt eleve csak az Egyesült Államokban alkalmazzák.

Egyesek szerint a funkciót később használhatja arra a Facebook, hogy javasoljon nekünk új posztokat – ha például az app “meghallja”, hogy a Csovi-Csovi Dzsaszpert hallgatjuk Pap Ritától, egy üzenetet dob fel, melyben megkérdezi, nem akarjuk-e megosztani másokkal is az élményt. De persze most megint megy a hiszti, hogy a csúf, gonosz Facebooknál bizonyára gonosz manók ülnek, akik óraszám azt elemzik, kinek mit mondtunk, hogy aztán mindezt felhasználják ellenünk. De hát mindezt már eddig is megtette a Google, a Microsoft, a kormány, az árnyékkormány és persze a gyíkemberek is. Meg főleg Soros György.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik