Győri Audi ETO KC-Leipzig 25-20

A múlt héten, Volgográdban győztes Győr a vendég német HC Leipziget is legyőzte a női BL középdöntőjében.

Női BL, középdöntő, II. csoport, 2. forduló:
Győri Audi ETO KC – HC Leipzig (német) 25-20

60. perc: Augsburg és Gros lövését védte a kapufa, majd utóbbi állította be a 25-20-as végeredményt. A Győr a második középdöntős találkozóját is megnyerte a BL-ben.

59. perc: Lunde-Haraldsen Eriksson lövését is fogta, később a kapufa segítette ki.

58. perc: Kovacsics révén eldőlt a meccs, sőt, Lunde-Haraldsen védett (24-20).

57. perc: Vértenre jött ki a figura. A győri gólra Daniels büntetőből felelt (23-20).

56. perc: gyors indítás végén a kifejezetten lassú Kudlacz faragott a hátrányból.

55. perc: Spiridonnal nem tudnak mit kezdeni a lipcseiek, már a hatodik gólját lőtte.

53. perc: Spiridon labdaszerzést követő gólja után a németek is betaláltak (21-18).

52. perc: Rösler használta ki a győriek védekezési hibáját. Gros válaszolt (20-17).

51. perc: Spiridon góljával lett 19-16 az állást, majd két támadást is megakasztottunk.

50. perc: a Spiridon által kiharcolt hetest Kovacsics bombázta be Plögernek (18-16).

Győri Audi ETO KC-Leipzig 25-20 1

49. perc: minkét csapat pontatlan, bántóan sok a rossz passz és az eladott labda.

48. perc: Görbicz életerős lövése Schülke érintése nyomán a kapufán csattant…

46. perc: gyors gólváltás során itt Bradeanu, ott Lyksborg volt eredményes (17-16).

45. perc: Augsburg lemásolta az iménti találatát – 16-13-ről lett 16-15 az állás.

44. perc: Mayer kiállítását követően Augsburg a szélről csökkentette a különbséget.

43. perc: újabb hetest kapott a Győr, de Görbicz lövését védte a becserélt Plöger.

42. perc: Görbicz szemtelen hetese, ejtése utat talált a németek kapujába (16-13).

40. perc: kiegészült a Leipzig, a német szépítést Lunde-Haraldsen akadályozta meg.

39. perc: Erikssont kiküldték; Schülke a kapufa segítségével védte Bradeanu lövését.

38. perc: Bradeanu elkapta a fonalat, ismét betalált, akárcsak átellenben Rösler (15-13).

37. perc: Bradeanu átlövésből a bal alsó sarokba varázsolta a labdát – ezzel 14-12.

36. perc: Vérten ziccerben a kapufát találta el, aztán Lunde-Haraldsen védett.

36. perc: kivédekezett támadás után, Orbán első góljával ismét vezet a Győr (13-12).

35. perc: Amorint ápolása után Bradeanu valósággal szétlőtte a bal kapufát…

34. perc: Rösler átlövésből szépített, majd Lyksborg szerencsével egyenlített (12-12).

32. perc: Amorin góljára Daniels válaszolt hetesből – két gólra feljött a Leipzig.

32. perc: a dán Lyksborg a szélről mattolta a magyar csapat norvég kapusát.

31. perc: Pálingert a szünetben Lunde-Haraldsen váltotta a győriek kapujában.

31. perc: folytatódott a mérkőzés – még emberhátrányban van a hazai csapat.

30. perc: Hornyákot kiállították a bírók, a szabaddobásból nem esett gól. 11-8 az állás.

30. perc: 16 másodperccel az első félidő vége előtt időkérés szakította meg a játékot.

28. perc: szépítettek a lipcseiek, később 11-9-ért támadhattak, de Pálinger védett.

27. perc: előbb a német, majd a magyar csapat is formás attak során talált be (11-7).

26. perc: nagyszerű bejátszás után Spiridon szerezte a magyar bajnok 10. találatát.

25. perc: Spiridon góljára a lendületbe jött lengyel Kudlacz válaszolt a bal szélről (9-6).

24. perc: a megszerzett labdát Kudlacz némi kocogás után a bal felsőbe lőtte (8-5).

23. perc: Spiridon beállóból növelte az előnyt, átellenben Kudlacz fölé lőtt. Időkérés.

21. perc: ami előnyben nem sikerült, összejött egyenlő létszámban. Amorim talált be.

20. perc: Kudlacz lövése után a labda némi szerencsével került a hazai kapuba (6-4).

17. perc: Pálinger ziccert fogott, majd Amorim emberelőnyt harcolt ki a Győrnek.

16. perc: Görbicz első gólját lőtte akcióból, odaát Müller nagy helyzetben rontott.

15. perc: a győri kapufára Lyksborg góllal válaszolt – ezzel 5-3-ra alakult az állás.

13. perc: Augsburg a szélről betalált, Danielsnek ez viszont nem ment hetesből.

12. perc: Görbicz a hétméteres vonalról a jobb felső sarokba küldte a labdát (5-1).

11. perc: Pálingernek éppen a fájós bordáját találták telibe, de tudja folytatni.

9. perc: bőven akadt hiba mindkét oldalon, Mravikova azonban belőtte a ziccert (4-1).

7. perc: Hornyákot kiküldték a bírók, de hátrányban is sikerült betalálnia Mravikovának.

6. perc: Bradeanu a jobb felsőbe durrantott, nálunk ismét a kapufa mentett (2-1).

4. perc: Vérten ziccerben rontott, átellenben a felsőléc segített a Győrnek.

3. perc: Amorim kiharcolta, Görbicz pedig értékesítette a hétméterest (1-1).

1. perc: a magyar csapat kezdett, az első gól azonban a Leipzigé, Mülleré (0-1).

A német bajnok a csoportkörben oda-vissza legyőzte a Debrecen együttesét.

A sérüléssel bajlódó Pálinger, Hornyák és Kovacsics is játékra jelentkezett.