Real Madrid-AC Milan 2-0

A Real Madrid legyőzte az AC Milant, és hozzá hasonlóan a Bayern, az Arsenal és a Chelsea is megőrizte a hibátlan mérlegét a Bajnokok Ligájában.

Bajnokok Ligája, G csoport, 3. forduló:
Real Madrid (spanyol)-AC Milan (olasz) 2-0
Madrid, Estadio Santiago Bernabéu, v.: Proenca (portugál)
Gól: Ronaldo (13.), Özil (14.)
Sárga lap: Di María (81.), ill. Bonera (73.), K-P. Boateng (76.), Antonini (80.)
Real: Casillas – Arbeloa, Pepe, Ricardo Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso, Khedira – Di María (Granero, 87.), Özil (L. Diarra, 83.), Cristiano Ronaldo – Higuaín (Benzema, 89.)
AC Milan: Amelia – Zambrotta, Nesta, Bonera, Antonini – Pirlo – Gattuso (K-P. Boateng, 59.), Seedorf – Pato (Inzaghi, 78.), Ronaldinho (Robinho, 72.) – Ibrahimovic

További eredmények

E csoport:
Bayern München (német)-CFR Cluj (román) 3-2
München, Allianz-Aréna, v.: Atkinson (angol)
Gól: Cadu (32.), Panin (37., mindkettő öngól), Gomez (77.), ill. Cadu (28.), Culio (86.)

AS Roma (olasz)-FC Basel (svájci) 1-3
Róma Stadio Olimpico, v.: Nikolajev (orosz)
Gól: Borriello (21.), ill. Frei (12.), Inkoom (44.), Cabral (93.)

F csoport:
Szpartak Moszkva (orosz)-Chelsea (angol) 0-2
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, v.: Carballo (spanyol)
Gól: Zsirkov (23.), Anelka (43.)

Olympique Marseille (francia)-Zilina (szlovák) 1-0
Marseille, Vélodrome, v.: Vad II (magyar)
Gól: Diawara (48.)

G csoport:
Ajax Amsterdam (holland)-AJ Auxerre (francia) 2-1
Amszterdam, Arena, v.: Benquerenca (portugál)
Gól: De Zeeuw (7.), Suarez (42.), ill. Birsa (57.)
Kiállítva: Ooijer (56.), ill. Oliech (85.), Mignot (90.)

H csoport:
Arsenal (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 5-1
London, Emirates, v.: Moen (norvég)
Gól: Song (20.), Nasri (43.), Fabregas (60., 11-esből), Wilshere (66.), Chamakh (70.), ill. Eduardo (82.)

Braga (portugál)-Partizan Beograd (szerb) 2-0
Braga, Estádio Municipal, v.: Duhamel (francia)
Gól: Lima (35.), Matheus (90.)

A bázeli Cabral a 93. percben megadta a kegyelemdöfést a házigazda AS Romának.

93. perc: vége a mérkőzésnek. A Real 2-0-ra verte a vendég AC Milant.

A Real Madrid nyerte a rangadót (MTI/EPA)

93. perc: Ronaldo búcsúzóul egy lövéssel még megmozgatta Ameliát.

Matheus vélhetően eldöntötte a Braga-Partizan mérkőzést (2-0).

A Cluj szorossá tette a hajrát Münchenben – kilenc emberre fogyatkozott az Auxerre.

A korábbi Arsenal-játékos, Eduardo szépített Londonban: Arsenal-Sahtar 5-1.

83. perc: Robinho a kapu bal oldalába igyekezett lőni a labdát, de Casillas védett.

81. perc: Pirlo baloldali szabadrúgása után Boateng kintről fejelt az oldalhálóba.

80. perc: a kapu elé érkező Ibrahimovic elől egy védő szögletre sodorta a labdát.

Gólt lőtt a Bayern München: a hétvégén triplázó Gomez volt eredményes.

77. perc: Ronaldo lövése után Bonera könyökéről került kapu mellé a labda.

76. perc: Boateng faultja nyomán a 16-os vonaláról végezhet el szabadrúgást a Real.

71. perc: Ronaldo nagy helyzetben, 12 méterről csúnyán mellé belsőzött…

Wilshere és Chamakh góljaival már 5-0-ra vezet az Arsenal a Sahtar ellen.

65. perc: Ronaldo 35 méteres szabadrúgása a milánói sorfalról vágódott le.

64. perc: Khedira 19 méterről jócskán a bal felső sarok mellé/fölé tekerte a labdát.

63. perc: Di María forgolódott a 16-oson belül, majd Bonerába püfölte a labdát.

Birsa szabadrúgásból szépített: Ajax Amsterdam-Auxerre 2-1.

A sérülésből visszatért Fabregas büntetőből háromgólossá tette az Arsenal előnyét.

Ooijer a kiállítás sorsára jutott az Ajaxban, amely 2-0-ra vezet az Auxerre ellen.

54. perc: Di María hanyagul, sarokkal tette kapura – pontosabban kapu mellé a labdát.

53. perc: Higuaín két védő között fejelt kapura, de Amelián már nem tudott kifogni.

Diawara vezetéshez juttatta az Olympique Marseille-t a vendég zsolnaiak ellen.

51. perc: Ronaldinho megrúgta Ronaldót – a portugál egy kicsit rájátszott az esetre.

46. perc: elkezdődött a második félidő, csere egyik csapatban sem volt.

Amelia egy féliő alatt két gólt kapott Madridban (MTI/EPA)

A BL-újonc Amelia egy félidő alatt két gólt kapott Madridban (MTI/EPA)

45+2. perc: Proenca lefújta az első félidőt. A szünetben 2-0-ra vezet a Real.

A kolozsvári CFR újabb öngólt szerzett Münchenben; az Ajax és az Arsenal egyaránt 2-0-ra vezet hazai pályán; az FC Basel ismét előnybe került a római Olimpicóban.

44. perc: Özil a jobb alsó sarkot vette célba, de Amelia keresztülhúzta a számításait.

43. perc: Di María lódult meg, elvitte a labdát Nesta mellett, de Amelia mentett.

40. perc: Gattuso magát nem kímélve mentett Ronaldo jobboldali beadását követően: az olasz rárúgta a labdát a berobbanó Di María lábára, amely onnan a kapu fölé került.

39. perc: Özil ugratta ki Higuaín, de Bonera időben beérte az argentin csatárt.

37. perc: Ronaldo megtáncoltatta Nestát, de lövését bravúrral védte Amelia.

A kolozsvári Cadu előbb a Bayern kapuját vette be, majd a sajátjába talált…

34. perc: Seedorf került helyzetbe, de 10 méterről a nézők közé bikázta a labdát.

Borriello révén egyenlített az AS Roma a Debrecent búcsúztató Basel ellen.

29. perc: Pirlo szabadrúgásánál Casillas a bal felső sarokból piszkálta ki a labdát.

26. perc: Zambrotta kapáslövése nem okozott riadalmat madridi körökben – gyenge volt.

24. perc: Marcelo kanyarítása után Higuaín fejelt kapura, de a labda igencsak fölé ment.

23. perc: a két gól után kiegyenlített játék zajlik a Bernabéúban, helyzetek nélkül.

A hibátlanok mérkőzésén az Arsenal előnybe került a Sahtarral szemben.

A kép csalóka: a Chelsea nem hasalt el Moszkvában (MTI/EPA)

A 12. percben Frei betalált az olasz fővárosban: AS Roma-FC Basel 0-1.

14. perc: Özil rosszul eltalált lövése nyomán Bonera fejéről került kapuba a labda (2-0).

13. perc: Ronaldo szabadrúgásból, 18 méterről a sorfal között a bal alsóba lőtt (1-0).

De Zeeuw góljával vezet az Ajax vendég, még pont nélküli Auxerre ellen.

10. perc: Ibrahimovicot vágta nyakon az egyik madridi, a bíró nem fújt, pedig illet volna.

7. perc: Di María próbálkozott, de 20 méterről jócskán a léc fölé bombázta a labdát.

2. perc: szurkoló a pályán! A renitenst négy biztonsági ember vett üközőbe, végül az lett a veszte, hogy elcsúszott, mire egy biztonsági – elítélendő módon – megrúgta…

1. perc: az AC Milan kezdte a két csapat 14. egymás elleni találkozóját.

A Chelsea megőrizte hibátlan mérlegét, miután 2-0-ra legyőzte Szpartakot. Az angol csapat első gólját az orosz Zsirkov szerezte, 19 méterről bombázott a hosszú felső sarokba, majd Essien pazar kiugratása nyomán Anelka értékesítette a ziccerét.