Serena maradt Melbourne királynője

Serena Williams egyesben ötödször ülhetett fel a trónra az Australian Openen, miután a döntőben 2 óra és 7 perc alatt legyőzte Justine Henint.

A 28 éves amerikai klasszis három játszmában verte a húsz hónapos szünet után idén visszatért riválisát, és ezzel a 12. Grand Slam-trófeáját, egyben az ötödik Australian Open-elsőségét gyűjtötte be. Ráadásul Serena Williams duplázott az idei ausztrál nyílt teniszbajnokságon, hiszen pénteken megnyerte a párost is nővére, Venus oldalán.

Az amerikai játékos villámrajtot vett az egyes szombati döntőjében, 1:1-et követően faképnél hagyta Justine Henint, aki 1:4-ről ugyan visszakapaszkodott, a következő két gémet azonban elveszítette. Serena 51 perc után, fogadóként vetett véget a szettnek.

A 2004-es győztes Henin összekapta magát a folytatásra. A 40 perces második szettben háromszor is elvette a világelső adogatójátékát (Serenának ebben a „menetben” ez egyszer sikerült), és 3:2-es amerikai vezetés után már egyetlen játékot sem engedett ki a kezéből. Zsinórban öt gémet nyert, merthogy a harmadik játszmában is előnybe került.

GALÉRIA

GALÉRIA

Amerikai siker

Az amerikai Bryan-ikrek nyerték meg a férfi páros döntőt Melbourne-ben. A címvédő Mike és Bob Bryan a fináléban a Daniel Nestor, Nenad Zimonjics kanadai, szerb kettőst verte három szettben, 6:3, 6:7, 6:3-ra.

Az első négy játékban fej fej mellett haladtak felek, ám ekkor a címvédő Serena robbantott. A döntő szettben mind a három bréklehetőségét értékesítette, 2:2 után kétszer is elvette ellenfele adogatását, a sajátjait pedig hozta, így a 36 percig tartó játszma, összesen 2 óra és 7 perc után fogadhatta belga ellenfele gratulációját.

A két klasszis korábban 13-szor csapott össze, de most először találkozott Grand Slam-döntőben; Serena győzelmével 8-6-ra alakította a Henin elleni mérlegét.