Szenved a Sevilla – videó

Spanyolországban tovább tart a Sevilla gyengélkedése, a csapat zsinórban harmadik bajnokiját veszítette el - ezúttal otthonában. Az Atlético ugyanakkor kapaszkodik.

A Sevilla keretét sújtó sérüléshullám miatt Manuel Jimenez a Palop – Konko, Escudé, Dragutinovics, Adriano – Lolo, Romaric – Perotti, Renato, Capel – Negredo tizeneggyel kezdett a Racing ellen.

A santanderiek a találkozó elején elsősorban a védekezéssel törődtek, ám ahogy alábbhagyott a hazai lelkesedés, megvillant Sergio Canales, a vendégek ifjú tehetsége.

A 26. percben a mindössze 18 éves Canales igazolta, miért is kerülgetik a nagy klubok; szép mozdulattal elcsavart Palop mellett. Szünet előtt a kitámadó hazaiakat ismét megbüntette a Racing: Munitis Xiscót hozta játékba, a középpályás passzát követően pedig ismét Canales volt eredményes.

Sevilla-Santander- összefoglaló:

Bő félórányi játék után a Sevilla egy Negredo-Romaric összjátékot követően megfelezte a különbséget, ám hiába támadta végig a második félidőt, újabb gólt már nem ért el, a Santander így három ponttal távozott a Sanchez Pizjuan stadionból.

A Recreativo elleni hétközi kupabotlást (0-3) feledtetni óhajtó Atlético Madrid a Valladolid otthonában szebbik arcát mutatva nyert 4-0-ra.

A gólzáporos győzelemből a teljes madridi támadósor kivette a részét, különösen Forlán és Reyes villogott, az uruguayi és a spanyol is egy-egy góllal és gólpasszal zárt.

Valladolid-Atlético – összefoglaló:

primera división, 17. forduló

Villarreal-Almería 1-1 (1-0)
Gól: Nilmar (40.), illetve Corona (67., 11-esből)

Sevilla-Santander 1-2 (0-2)
Gól: Romaric (62.), illetve Canales (25., 37.)

Valladolid-Atlético 0-4 (0-2)
Gól: Jurado (16.), Forlán (32.) Reyes (59.), Agüero (90.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 40 pont (16 mérkőzés), 2. Real Madrid 38 (16), 3. Valencia 32 (16), 4. Mallorca 30 (30-18, 16), 5. Sevilla 30 (28-17), 6. Deportivo 28 (16), …9. Villarreal 23, …11. Atlético 20, 12. Santander 19, …14. Alméria 17, 15. Valladolid 16