Nyeretlen a Bayern München – videó

A Bayern München a második forduló után is nyeretlen, a bajor csapat szombaton 1-1-es döntetlent játszott a Weder Bremennel a német labdarúgó-bajnokságban.

A bajor együttes, akárcsak egy hete a Hoffenheim otthonában, szombaton is 1-1-re végzett, ezúttal a kupagyőztes Werder Bremennel osztozott meg a pontokon. Pasanen fejese után a kapufa még kisegítette a hazai pályán fellépő Bayernt, Özil 14 méteres lövése után azonban már a hálóban landolt a labda.

Az egyenlítés érdekében Louis van Gaal előbb Olicot, majd
Ribéryt is a pályára küldte, de nem a horvát csatár, nem is a sérüléséből felépült francia, hanem Gomez mentette meg a münchenieket a vereségtől azzal, hogy Lahm jobboldali beadását követően közelről a kapuba „küzdötte” a labdát.

Bayern-Werder 1-1

Gomez volt együttese, a Stuttgart hazai pályán négyet számolt az újonc Freiburgra. A nyáron igazolt orosz Pogrebnyak egy góllal, illetve a második találatot eredményező büntető kiharcolásával járult hozzá a sikerhez. Vendégrészéről Idrissou duplázott, de ezzel csak a vereséget tette emészthetőbbé.

A svábokhoz hasonlóan a Hamburg sem állt meg négy gólig, a szenvedő fél Hajnal Tamás Dortmundja volt.

Az ismerkedéssel nem sok időt pepecseltek a felek, hiszen alig telt el 12 perc, máris négy gólt (hármat itt, egyet ott) láthattak a nézők a Nordbank-Arénában.
A folytatásban, a hajrához közeledve még egyszer beköszönt a HSV, így kiütéssel nyert. Hajnal csak 45 percig volt a pályán.

Hamburg-Dortmund 4-1

Löw Zsolt nem kapott szerepet a Mainzban, amely Hannoverben játszott 1-1-es döntetlent, és ugyanezzel az eredménnyel zárult a másik újonc, a Nürnberg frankfurti vendégjátéka is.
A Bayer Leverkusen Kiessling góljával kerekedett a Hoffenheim fölé, ezzel megszerezte első győzelmét az új szezonban.

A Wolfsburg már két sikert számol: a címvédő hátrányból felállva, két perc alatt fordította a maga javára a Köln elleni idegenbeli találkozóját, s a hajrában Martins is betalált.

Bundesliga, 2. forduló:

Bayer Leverkusen-1899 Hoffenheim 1-0 (0-0)

Gól: Kiessling (67.)

Bayern München-Werder Bremen 1-1 (0-1)

Gól: Gomez (72.), ill. Özil (39.)

Eintracht Frankfurt-1. FC Nürnberg 1-1 (1-0)

Gól: Caio (17.), ill. Bunjaku (65.)

Hamburger SV-Borussia Dortmund 4-1 (3-1)

Gól: Demel (3.), Zé Roberto (10.), Guerrero (12.), Berg (72.) ill. Valdez (4.)

Hannover 96-FSV Mainz 1-1 (0-0)

Gól: Stajner (56. 11-esből), illetve Bancé (48.)

VfB Stuttgart-SC Freiburg 4-2 (0-0)

Gól: Pogrebnjak (53.), Elson (65., 76. az elsőt 11-esből), Schieber (89.), ill. Idrissou (70., 85.)

1. FC Köln-VfL Wolfsburg 1-3 (0-0)
Gól: Ehret (49.), ill. Dzeko (73.), Womé (75., öngól), Martins (87.)

Vasárnap:

Mönchengladbach-Hertha BSC, 15:30
Schalke 04-Vfl Bochum, 17:30

Az élcsoport: 1. VfL Wolfsburg 6 pont, 2. Hamburg 5-2 (5-2), 3. Eintracht Frankfurt 4 (4-3), 4. Bayer Leverkusen 4 (3-2),5. FC Schalke 3 (2-1, 1 mérkőzés), 6. Hertha 3 (1-0, 1)