Hatan is megverték Vajda Attilát

Az olimpiai bajnok Vajda Attila nagy meglepetésre csak hetedik lett C-1 1000 m-en a kajak-kenusok idei első versenyén, a Szolnokon vasárnapig tartó, úgynevezett rangsorolón. A nyitónapi három döntő Sarudi Pál, Kucsera Gábor és Benedek Dalma győzelmét hozta.

Storcz Botond szövetségi kapitány a válogatottságra pályázók számára kötelezővé tette az egyesbeli indulást a viadalon, ennek megfelelően óriási számban érkeztek nevezések, a férfi kajakosok 1000 m-es számában például nem kevesebb, mint kilenc előfutamot kellett lebonyolítani. A délutáni finálét aztán a tavalyi Európa-bajnokságon ezüstérmes Kucsera nyerte Kökény Roland és a háromszoros olimpiai aranyérmes párostárs, Kammerer Zoltán előtt.

A nők hasonló számában nem volt nagy a tülekedés, a rajtlista alapján borítékolni lehetett, hogy a tavalyi, pekingi játékokról lemaradt Benedek Dalma gyűjti majd be a győzelmet, s nem is hibázott, magabiztosan nyert.

Hatan is megverték Vajda Attilát 1

A kenusok egy kilométeres versenyében olimpiai diadala óta először szállt vízre tétre menő viadalon Vajda, aki a kilences döntőig magabiztosan menetelt, ott azonban vereséget szenvedett, nem is akármilyet, hat riválisa is megelőzte. A leggyorsabb Sarudi volt, mögötte Sáfrán Mihály, Varga Dávid volt a sorrend a további dobogós helyeken.

Storcz a hétvégi verseny alapján dönt arról, hogy milyen összetételű csapat képviselje Magyarországot a jövő hétvégi, poznani és a június 5-7-én sorra kerülő, szegedi Világkupa-viadalon.