Újabb vereség, búcsú Vancouvertől

A magyar jégkorong-válogatott a lettek után pénteken az olaszoktól is vereséget szenvedett a rigai jégkorong olimpiai selejtezőtornán, így biztossá vált, hogy Pat Cortina legénysége nem lehet ott a jövő évi vancouveri játékokon.

Pat Cortina számára különös jelentőséggel bírt a mérkőzés, hiszen a magyarokat a világelitbe juttató szövetségi kapitány 1992-től tíz éven át dolgozott az olasz válogatottnál.

Mindkét csapat vereséggel kezdte a tornát, így az „életben maradás” volt a tét. Eleinte mindkét csapat előtt adódott helyzet, aztán egyre több kiállítást ítélt a szlovák-cseh bírópáros. A magyarok közül Ocskay és Svasznek is kiült, és amikor éppen lejárt a büntetésük, Ansoldi közelről betalált.

Az olaszokkal sem bírtunk (MTI/EPA)

Az olaszokkal sem bírtunk (Galéria)

Mintegy 35 másodperc múlva ismét kihagyott a magyar védelem, és ezt Aquino használta ki könyörtelenül.

A második harmad elején a magyarok is támadhattak kettős emberelőnyben, ugyanakkor a ziccerek mind kimaradtak.

Az olaszok azonban megint gólra váltották a létszámfölényüket, Pittis szép passzolgatás végén vette be – az amúgy jó teljesítményt nyújtó – Szuper kapuját.

A záró harmadban is fáradtan mozogtak a magyarok, kevés helyzetet dolgoztak ki, majd emberhátrányban Chitarroni megadta a kegyelemdöfést. A záró hét percben Hetényi váltotta Szupert, így a fiatal kapus is bemutatkozhatott a tornán.

Az utolsó percben Ladányi passzából Svasznek szerezte meg a becsületgólt. Vasárnap a tavaly áprilisi szapporói kudarc után visszavágásban reménykedő ukrán együttes lesz az ellenfél.
A kvartett első helyezettje vehet részt a vancouveri olimpián.

Olimpai selejtezőtorna, Riga, 2. forduló:
Olaszország-Magyarország 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
Gól: Ansoldi (14.), Aquino (15.), Pittis (28.-emberelőny), Chitarroni (46.-emberhátrány), illetve Svasznek (59.-ee.)
Lettország-Ukrajna 4-2 (0-1, 2-0, 2-1)
Gól: Karsums (25.-ee.), Redlihs (34.), Nizivijs (48.), Sprukts (60-üres kapu) ill. Szrjubko (19.-ee.), Klimentyev (59.)

Az állás:
1. Lettország 6 pont, 2. Olaszország 3 (6-4), 3. Ukrajna 3 (5-6), 4. Magyarország 0
Az első helyezett vehet részt a 2010-es vancouveri olimpián.