Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2008. 05. 09. 21:50

Sötétedés miatt 1-1-es játszmaállásnál félbeszakadt a Szávay Ágnes-Ana Ivanovic negyeddöntő az 1,34 millió dollár összdíjazású berlini salakpályás női tenisztornán. Az első szettet Szávay nyerte 6:3-ra, a másodikban a címvédő szerb teniszező 6:4-re győzött.

Asztalitenisz

Olimpiai világselejtező, férfiak, 14.csoport, 3. forduló:
Zwickl-Cogill (dél-afrikai) 4-0
Zwickl csoportgyőztesként jutott tovább.

Atlétika

Doha, Szuper Grand Prix, a győztesek eredményei
Férfiak:
100 m: Jaysuma Saidy Ndure (norvég) 10.01 mp
800 m: David Rudisha (kenyai) 1:44.36 p
110 m gát: David Oliver (amerikai) 12.95 – a világ idei legjobbja
400 m gát: Louis van Zyl (dél-afrikai) 49.03 mp
súly: Reese Hoffa (amerikai) 21,48 m – a világ idei legjobbja
diszkosz: 1. Ehsan Hadadi (iráni) 67,20 m, 2. Piotr Malachowski (lengyel) 66,26, 3. Kővágó Zoltán 64,70

Nők:
1500 m: Liliana Popescu (román) 4:05.52 p – a világ idei legjobbja
100 m gát: Brigitte Foster-Hylton (jamaicai) 12.56 mp – a világ idei legjobbja
rúd: Silke Spiegelburg (német) 4,50 m
kalapács: Kamila Skolimowska (lengyel) 72,96 m

Forma-1

Török Nagydíj
1. szabadedzés (élcsoport):
1. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:27.323
2. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) 1:27.456
3. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:27.752
4. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:28.284
5. Jenson Button (brit, Honda) 1:28.919
6. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 1:29.002

20. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:30.732

2. szabadedzés (élcsoport):
1. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:27.543 p
2. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:27.579
3. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:27.682
4. David Coulthard (brit, Red Bull) 1:27.763
5. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) 1:27.954
6. Robert Kubica (lengyel, BMW) 1:28.431

Jégkorong

NHL, rájátszás
Nyugati főcsoport, döntő:
Detroit Red Wings-Dallas Stars 4-1
A párharc állása: 1-0, a Detroit javára.

A párharc az egyik fél negyedik sikeréig tart.

Vb, középdöntő
E csoport:

Svédország–Dánia 8–1
Csehország-Svájc 5-0
Oroszország-Fehéroroszország 4-3

A csoport állása:
1. Csehország 7 pont (14-7)
2. Oroszország 7 (13-8)
3. Svédország 6 (16-10)
4. Svájc 6 (6-8)
5. Fehéroroszország 1
6. Dánia 0

F csoport:

Kanada–Norvégia 2–1
Egyesült Államok-Németország 6-4
Finnország-Lettország 2-1

A csoport állása:
1. Kanada 9 pont
2. Finnország 8
3. Egyesült Államok 6
4. Norvégia 4
5. Németország 0
6. Lettország 0

Tomas Holmström góllal és assziszttal segítette a Detroitot (Getty)

Tomas Holmström góllal és gólpasszal segítette a Detroitot (Getty)


Kajak-kenu

Válogató, férfiak
K-1 1000 m:
1. Kucsera Gábor (Kőbánya SC) 3:31.658 p
2. Kökény Roland (Domino Honvéd) 3:32.144
3. Dobos András (Domino Honvéd) 3:32.354

K-2 1000 m:
1. Tóth Dávid, Pauman Dániel Máté 3:14.271
2. Szalay Tamás, Papp Sándor 3:14.697
3. Petrovics Máté, Dobos András

C-1 1000 m:
1. Vajda Attila 3:51.834
2. Mike Róbert 3:54.696
3. Tóth Márton 3:56.190

C-2 1000 m:
1. Sáfrán Mihály, Sáfrán Mátyás 3:37.669
2. Kiss Tamás, Csabai Edvin 3:40.753
3. Sarudi Pál, Joób Márton 3:40.861

K-4 1000 m:
1. Kammerer, Kucsera, Benkő , Kadler 2:53.112
2. Storcz, Kökény, Vereckei, Horváth G. 2:54.762
3. Gyökös, Bozsik, Boros, Csamangó 2:54.894

Nők
K-4 500 m:
1. Paksy, Kozák, Fazekas, Benedek 1:33.330
2. Medveczky Faldum, Csipes, Janics 1:34.998
3. Patyi, Lakner, Kersztesia, Szabó G. 1:36.732

Kézilabda

Női NBI:
Budapest Bank-FTC – Kiskunhalas 40-27
Uniqa-Vasas – Vác 26-24
Dunaferr – Tajtavill-Derecske 34-27

Kosárlabda

Női NBI
Elődöntő, 1. mérkőzés:

MiZo Pécs 2010-BSE 76-37
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a Pécs javára

Az 5-8. helyért:
Zala Volán-ZTE – Atomerőmű KSC-Szekszárd 86-77 (25-20, 20-17, 18-17, 23-23)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása: 1-0 a ZTE javára.

A 9-13. helyért:
Ceglédi EKK – BEAC-Újbuda 61-71

Férfi NBI, negyeddöntő, 4. mérkőzés:
Szolnoki Olaj – PVSK-Expo Center Pécs 74-76
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2

Polaroid Lami-Véd-Körmend – Planet Leasing Dombóvár KC 88-71
A párharc végeredménye: 3-1 a Körmend javára.

NBA, rájátszás
Keleti főcsoport, elődöntő:
Boston Celtics-Cleveland Cavaliers 89-73
A párharc állása: 2–0, a Boston javára.

Nyugati főcsoport, elődöntő:
San Antonio Spurs-New Orleans Hornets 110-99
A párharc állása: 2–1, a New Orleans javára.

A párharcok az egyik fél negyedik sikeréig tartanak.

Labdarúgás

Soproni Liga, 27. forduló:
Nyíregyháza-MTK Budapest 0-2
FC Sopron – DVSC-TEVA 0-3 – mérkőzés nélkül

Tenisz

Berlin, női torna, negyeddöntő:
Szafina (orosz, 13.)-S. Williams (amerikai, 6.) 2:6, 6:1, 7:6
Azarenka (fehérorosz)-A. Bondarenko (ukrán, 15.) 7:6, 6:2
Gyementyjeva (orosz, 7.)-Jankovic (szerb, 4.) 6:3, 2:6, 6:3
Ivanovic (szerb, 2.)-Szávay (10.) 3:6, 6:4 – félbeszakadt

Róma, férfi torna, negyeddöntő:
Wawrinka (svájci)-Blake (amerikai, 8.) 6:7, 7:6, 6:1
Stepenak (cseh)-Federer (svájci, 1.) 7:6, 7:6
Roddick (amerikai, 6.)-Robredo (spanyol, 14.) 6:3, 4:6, 7:6

Mogyoród, Hungary F1 Future férfi tenisztorna, negyeddöntő:
Balázs A. (7.)-Stancik (szlovák, 2.) 6:4, 6:3
Balázs Gy. (8.)-Pazicky (szlovák) 6:0, 6:2
Rufin (francia)-Varga 7:6, 6:2

Vízilabda

Barcelona, férfi Final Four, 1. elődöntő:
Pro Recco (olasz) – Mladost Zagreb (horvát) 9-6
Jug Dubrovnik (horvát) – TEVA-VasasPlaket 11-6

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.