Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2008. 04. 12. 21:40

Három újabb – köztük egy 15 éves – rekordot döntöttek meg szombaton a manchesteri rövidpályás úszó világbajnokságon. A zimbabwei Kirsty Coventry a harmadik világcsúcsánál több mint másfél másodperccel volt gyorsabb 200 vegyesen, mint az amerikai Allison Wagner.


Atlétika

Nadap, mezeifutó ob

Férfiak
6 km:
1. Tóth László (Pécsi FK) 18:33 p
2. Csillag Balázs (AC Szekszárd) 18:42
3. Minczér Albert (VEDAC) 18:44

12 km:
1. Bene Barnabás (Pécsi FK) 37:42 p
2. Benedek Zsolt (Békéscsabai AC) 38:11
3. Ott Balázs (Pécsi FK) 38:40

Nők
6 km:
1. Tusai Brigitta (Vasas-Humansoft) 21:15 p
2. Staicu Simona (MISI SC) 22:01
3. Molnár Barbara (MAFC-Népstadion) 22:05




Cselgáncs

Lisszabon, Európa-bajnokság, szombati érmesek
Férfiak
73 kg:
1. Dirk van Tichelt (Belgium)
2. Kioshi Uematsu (Spanyolország)
3. Braun Ákos és David Kevhisvili (Grúzia)

81 kg:
1. Joao Neto (Portugália)
2. Guillaume Elmont (Hollandia)
3. Giuseppe Maddaloni (Olaszország) és Mikalai Barkuszki (Fehéroroszország)
…ifj. Nagysolymosi Sándor helyezetlen

Nők
63 kg:
1. Lucie Decosse (Franciaország)
2. Claudia Malzahn (Németország)
3. Urska Zolnir (Szlovénia) és Alice Schlesinger (Izrael)
…9. Szabó Brigitta

70 kg:
1. Ylenia Scapin (Olaszország)
2. Julija Kuzina (Oroszország)
3. Kerstin Thiele (Németország) és Gevrise Emane (Franciaország)
…5. Mészáros Anett



Gyorsasági motor


Portugál Nagydíj, rajtsorrend

125 kcm:
1. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 1:45.367 p
2. Stevie Bonsey (amerikai, Aprilia) 1:45.621
3. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 1:45.622
…9. Talmácsi Gábor (Aprilia) 1:46.158

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:40.257 p
2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:40.554
3. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 1:40.653
…22. Tóth Imre (Aprilia) 1:44.853

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:35.715 p
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 1:35.948
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:36.199



Jégkorong

NHL, rájátszás

Keleti főcsoport, negyeddöntők:
Pittsburgh Penguins (2.)–Ottawa Senators (7.) 5–3
A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–0

New Jersey Devils (4.)–New York Rangers (5.) 1–2
A párharc állása: 0-2

Washington Capitals (3.)–Philadelphia Flyers (6.) 5–4
A párharc állása: 1-0

Nyugati főcsoport, negyeddöntők:
Minnesota Wild (3.)–Colorado Avalanche (6.) 3–2
A párharc állása: 1–1

Gál Gyuláék döntőbe jutottak (MTI)

Gál Gyuláék döntőbe jutottak (MTI)

Kézilabda

Férfi kézilabda KEK, elődöntő, visszavágó:

MKB Veszprém-Schaffhausen (svájci) 30-24 (16-14)
Továbbjutott: az MKB Veszprém, 58-52-es összesítéssel

Női Magyar Kupa, elődöntő:
Dunaferr – DVSC-Aquaticum 32-30
Győri Audi ETO KC – Budapest Bank-FTC 29-25

Kosárlabda

Férfi NBI:
Marso-Vagép NYKK – Planet Leasing Dombóvár KC 90-100
Falco KC-Szombathely – Szolnoki Olaj KK 107-93
Atomerőmű SE-MAFC 100-61
Albacomp – BODROGI BAU-Vásárhelyi Kosársuli 107-78
Kaposvári KK-Univer KSE 79-69
Zalakerámia-ZTE KK – Soproni sÖrdögök 75-68

NBA:

Chicago Bulls-Cleveland Cavaliers 100-95
Orlando Magic-Minnesota Timberwolves 101-102
Philadelphia 76ers-Indiana Pacers 76-85
Toronto Raptors-New Jersey Nets 113-85
Boston Celtics-Milwaukee Bucks 102-86
Miami Heat-Memphis Grizzlies 91-96
New York Knicks-Atlanta Hawks 104-116
Detroit Pistons-Washington Wizards 102-74
Houston Rockets-Phoenix Suns 101-90
San Antonio Spurs-Seattle SuperSonics 95-74
Sacramento Kings-Portland Trail Blazers 103-86
Los Angeles Lakers-New Orleans Hornets 107-104

Labdarúgás

Bundesliga, 28. forduló:

Werder Bremen-Schalke 04 5-1
VfL Bochum-Hertha BSC 1-1
Energie Cottbus-Arminia Bielefeld 1-0
Hannover 96-Eintracht Frankfurt 2-1
Karlsruhe-Hansa Rostock 1-2
Hamburger SV-MSV Duisburg 0-1

Premier League, 34. forduló:

Birmingham City-Everton 1-1
Bolton Wanderers-West Ham United 1-0
Derby County-Aston Villa 0-6
Reading-Fulham 0-2
Sunderland-Manchester City 1-2
Tottenham Hotspur-Middlesbrough 1-1
Portsmouth-Newcastle United 0-0

Darius Vassell gólja három pontot ért a Citynek (MTI/AP)

Darius Vassell gólja három pontot ért a Citynek (MTI/AP)

Serie A, 33. forduló:
Palermo-Catania 1-0

Primera División, 32. forduló:
Recreativo Huelva-FC Barcelona 2-2
Valencia-Racing Santander 1-2

Soproni Liga, 23. forduló:

Győri ETO FC-MTK Budapest 1-0
REAC-Paksi FC 2-1
Tatabánya-Újpest FC 2-3
Nyíregyháza – DVTK-Borsodi 2-1
Tatabánya-Újpest FC 2-3
REAC-Paksi FC 2-1

NBII

Keleti csoport:
Tuzsér-Tököl 1-2
Szolnok-Vecsés 4-0
Orosháza-Kazincbarcika 2-2
Vác-Újbuda – BKV Előre 1-3
Kecskemét-Jászberény 2-0

Nyugati csoport:
Dunaújváros-Soroksár 4-3
Kozármisleny-Budaörs 2-2
Komló-Kaposvölgye 4-2
Ajka – PMFC-Pécs Pláza 1-3



Öttusa

Madrid, Világkupa-verseny, nők:
1. Anasztaszija Szamuszevics (fehérorosz) 5460 pont
2. Lena Schöneborn (német) 5308
3. Marta Dziadura (lengyel) 5284
…11. Máthé Vivien 5172
…22. Gyenesei Leila 4996
…25. Vörös Zsuzsanna 4904
…27. Tóth Adrienn 4732 (178/1072, 15/20/760, 2:24.77/1184, 856, 11:55.99/860)

Tenisz

Amelia Island, női torna, negyeddöntő:

Davenport (amerikai, 16.)-Szávay (8.) 6:4, 7:6
Sarapova (orosz, 1.)-A. Bondarenko (ukrán, 10.) 6:7, 6:3, 6:2
Cornet (francia)-Razzano (francia, 13.) 6:4, 6:2
Cibulkova (szlovák)-Mauresmo (francia, 11.) 6:1, 7:6

Davis-kupa, Euro-afrikai zóna II. csoport, első forduló:

Algéria-Magyarország 1-2 – állás a második nap után
Lamine Uhab, Sziman Szaudi-Bardóczky Kornél, Varga Róbert 4:6, 3:6, 5:7



Davis-kupa, Világcsoport, negyeddöntő:

Németország-Spanyolország 0-3 – állás a második nap után, a spanyolok már továbbjutottak
Philipp Kohlschreiber, Philipp Petzschner-Fernando Verdasco, Feliciano Lopez 7:6, 6:7, 4:6, 6:2, 10:12

Buenos Aires: Argentína-Svédország 2-1 – állás a második nap után
Guillermo Canas, David Nalbandian-Jonas Björkman, Robert Lindstedt 7:5, 6:4, 6:4

Moszkva: Oroszország-Csehország 2-1 – állás a második nap után
Igor Andrejev, Nyikolaj Davigyenko-Radek Stepanek, Pavel Vizner 3:6, 6:3, 7:5, 6:4

Úszás

Manchester, rövidpályás világbajnokság, győztesek:
Férfiak
50 m pillangó: Adam Pine (Ausztrália) 22.78 mp
50 m hát: Peter Marshall (Egyesült Államok) 23.49 mp
Nők
100 m mell: Jessica Hardy (Egyesült Államok) 1:04.22 p
200 m vegyes: Kirsty Coventry (Zimbabwe) 2:06.13 p – világcsúcs
4×100 m-es gyorsváltó: Hollandia 3:29.42 p – világcsúcs

Vízilabda

Férfi ob I
Elődöntő, 4. mérkőzés:
TEVA-VasasPlaket – Domino-Honvéd 11-10 – hosszabbítás után
A nyolc pontig tartó párharc állása: 6:6

A 9-12. helyért:
BVSC – OSC-Opus Via 7-6 – hosszabbítás után
A párharcot 8-4-re a BVSC nyerte

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.