Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2008. 03. 22. 23:56

A Sevilla hazai pályán kapott ki az Atletico Madridtól a spanyol bajnokságban. A Ferrari kibérelte az első sort a Forma-1-es Malajziai Nagydíjon, Felipe Massa nyerte az időmérőt, Kimi Räikkönen a második helyen végzett. Mardy Fish bravúrral legyőzte David Nalbandiant az Indian Wells-i tenisztornán.


Forma-1


Malajziai Nagydíj, Sepang, időmérő:
1. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:35.748
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:36.230
3. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) 1:36.613
4. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:36.709
5. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1:36.711
6. Robert Kubica (lengyel, BMW) 1:36.717
7. Nick Heidfeld (német, BMW) 1:36.753
8. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:37.009
9. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:38.450
10. Timo Glock (német, Toyota) 1:39.656

A 2. szakasz kiesői:
11. Jenson Button (brit, Honda) 1:35.208
12. David Coulthard (brit, Red Bull) 1:35.408
13. Nelson Piquet Jr. (brazil, Renault) 1:35.562
14. Rubens Barrichello (brazil, Honda) 1:35.622
15. Sebastian Vettel (német, Toro Rosso) 1:35.648
16. Nico Rosberg (német, Williams) 1:35.670

Az 1. szakasz kiesői:
17. Giancarlo Fisichella (olasz, Force India) 1:36.240
18. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 1:36.388
19. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) 1:36.677
20. Szato Takuma (japán, Super Aguri) 1:37.087
21. Adrian Sutil (német, Force India) 1:37.101
22. Anthony Davidson (brit, Super Aguri) 1:37.481

3. szabaedzés (élcsoport):
1. Nick Heidfeld (német, BMW) 1:35.019
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 1:35.262
3. Felipe Massa (brazil, Ferrari) 1:35.388
4. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1:35.389
5. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:35.437
6. David Coulthard (brit, Red Bull) 1:35.653

11. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:35.927
12. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:36.068

Felipe Massa nyerte az időmérőt (MTI/EPA)

Felipe Massa nyerte az időmérőt (MTI/EPA)


Kerékpár

Milánó-San Remo (298 km):
1. Fabian Cancellara (svájci, CSC) 7:15:09 ó
2. Filippo Pozzato (olasz, Liquigas) 2 mp hátrány
3. Philippe Gilbert (belga, FDJ) a.i.

Kézilabda

Pannon-kupa:
Magyarország-Románia 32-29

Kosárlabda

NBA:
Los Angeles Lakers-Seattle SuperSonics 130-105
Orlando Magic-Philadelphia 76ers 113-95
Indiana Pacers-Minnesota Timberwolves 124-113
New Jersey Nets-Denver Nuggets 114-125
New York Knicks-Memphis Grizzlies 106-120
Miami Heat-Washington Wizards 86-103
Cleveland Cavaliers-Toronto Raptors 90-83
San Antonio Spurs-Sacramento Kings 102-89
Portland TrailBlazers-Los Angeles Clippers 107-102
Golden State Warriors-Houston Rockets 106-109

Női Magyar Kupa, elődöntő:
MKB-Euroleasing Sopron – Szolnoki NKK 110-61
MiZo Pécs 2010 – Zala Volán-ZTE 84-63

Labdarúgás

Soproni Liga:
Debrecen-MTK 0-2
Diósgyőr-Kaposvár 2-1
Fehérvár-Nyíregyháza 2-1
Paks-Vasas 3-0
Siófok-ZTE 1-1

NB II
Keleti csoport:
Tököl-Bőcs 2-1
Jászberény-Makó 0-1
Cegléd-Orosháza 2-0
BKV Előre-Kecskemét 1-2
Tuzsér – Mezőkövesd-Zsóry 1-0
Baktalórántháza-Szolnok 0-1
Kazincbarcika-Vecsés 1-0

Nyugati csoport:
Haladás-Ajka 2-1
Gyirmót-Komló 5-1
Pápa-Mosonmagyaróvár 2-0
Felcsút – Integrál-DAC 3-1
Kozármisleny-Pécs 1-1
Budaörs-Soroksár 1-0

Premier League:
Blackburn-Wigan 3-1
Tottenham-Portsmouth 2-0
Everton-West Ham 1-1
Newcastle-Fulham 2-0
Aston Villa-Sunderland 0-1
Bolton-Manchester City 0-0
Middlesbrough-Derby 1-0
Reading-Birmingham 2-1

Serie A:
Inter-Juventus 1-2
AS Roma-Empoli 2-1
Atalanta-Catania 0-0
Fiorentina-Lazio 1-0
Palermo-Genoa 2-3
Reggina-Napoli 1-1
Sampdoria-Cagliari 1-1
Siena-Parma 2-0
Torino-AC Milan 0-1
Udinese-Livorno 2-0

Bundesliga:
Bayern München-Leverkusen 2-1
Wolfsburg-Hamburg 1-1
Nürnberg-Bochum 1-1
Duisburg-Hannover 1-1
Dortmund-Karlsruhe 1-1
Stuttgart-Rostock 4-1

Primera División:
Real Mallorca-Deportivo La Coruna 1-0
Sevilla-Atletico Madrid 1-2

Holland bajnokság:
PSV Eindhoven-FC Groningen 3-0
Heerenveen-Roda Kerkrade 4-3
AZ Alkmaar-De Graafschap 0-0
Excelsior Rotterdam-FC Utrecht 0-2

Ligue 1:
Nancy-Metz 2-1
Caen-Monaco 4-1
Auxerre-St. Etienne 1-3
Toulouse-Le Mans 1-1
Strasbourg-Lille 0-1
Nice-Lorient 1-2
Marseille-Sochaux 0-1
Valenciennes-Bordeaux 3-1

Műkorcsolya

Vb, férfiak:
1. Jeffrey Buttle (kanadai) 245,17 pont
2. Brian Joubert (francia) 231,22
3. Johnny Weir (amerikai) 221,84
Vardanjan Tigran a 44. helyen végzett.

Jégkorong

NHL:
New Jersey Devils-New York Islanders 1-3
Buffalo Sabres-Toronto Maple Leafs 1-4
Atlanta Thrashers-Washington Capitals 3-5
Vancouver Canucks-Minnesota Wild 1-2
San Jose Sharks-Anaheim Ducks 2-1
Philadelphia Flyers-New York Rangers 4-3, szétlövéssel

Sakk

Palace Hotel torna, 5. forduló:
Naiditsch (német)-Balogh Cs. döntetlen
Almási-Vallejo Pons (spanyol) döntetlen
Nisipeanu (román)-Mikhalevski (izraeli) 1-0

Az állás: 1. Naiditsch 3,5 pont, 2. Almási 3, 3. Balogh, Nisipeanu 2,5-2,5, 5. Mikhalevski 2, 6. Vallejo Pons 1,5

Tenisz

Indian Wells, férfi torna, negyeddönő:
Federer (svájci, 1.)-Haas (német) – játék nélkül
Fish (amerikai)-Nalbandian (argentin, 7.) 6:3, 6:7, 7:6

Indian Wells, női torna, előúdöntő:
Ivanovics (szerb, 1.)-Jankovics (szerb, 3.) 7:6, 6:3
Kuznyecova (orosz, 2.)-Sarapova (orosz, 4.) 6:3, 5:7, 6:2

Torna

Magyar-román-szlovén viadal
Csapat:
1. Magyarország A 260,7 pont
2. Románia 256,6
3. Szlovénia 221,9

Egyéni összetett:
1. Szilágyi András 86,45
2. Buidoso (román) 85,3
3. Bucur (román) 84,4

Úszás

Úszó Európa-bajnokság, szombat
Női 100 m pillangó:
1. Sarah Sjöström (svéd) 58.44 mp
2. Inge Dekker (holland) 58.50
3. Aurore Mongel (francia) 58.54

Férfi 100 m gyors:
Alain Bernard (francia) 47.50 mp – világcsúcs
2. Stefan Nystrand (svéd) 48.40
3. Filippo Magnini (olasz) 48.53

Női 200 m mell:
1. Julija Jefimova (orosz) 2:24.09 p
2. Mirna Jukic (osztrák) 2:24.58
3. Aljona Alekszejeva (orosz) 2:25.22

Férfi 1500 m gyors:
1. Jurij Priljukov (orosz) 14:50.40 p
2. David Davies (brit) 14:54.28
3. Mateusz Sawrymovicz (lengyel) 14:58.78

Női szinkrontoronyugrás:
1. Annett Gamm, Nora Subschinski (német) 336,63 pont
2. Alina Csaplenko, Julia Prokopcsuk (ukrán) 334,20
3. Noemi Batki, Tania Cagnotto (olasz) 323,13

férfi szinkronugrás (3 m):
1. Jurij Kunyakov, Dimitrij Szautyin (orosz) 440,76 pont
2. Tobias Schellenberg, Andreas Wels (német) 413,94
3. Dimitrij Liszenko, Anton Szacharov (ukrán) 406,56

Vízilabda

Női LEN-kupa, negyeddöntő, visszavágó:
Ortigia (olasz) – OSC-Cemelog 7-9
Továbbjutott: az OSC, 12-11-es összesítéssel.

Férfi ob I:
Androbau-Fehérvár-Póló SC – Domino-Honvéd 4-17
TEVA-VasasPlaket – OSC-Opus Via 20-11
Brendon-UPC-ZF-Eger – PVSK-Fűszért 10-8
UNIQA-UTE – Pendola-Szentes-Elektroglob 10-8
Szeged-Beton VE – FTC-Aprilia 9-6
BVSC-Szolnoki Főiskola VSC 13-12

Az alapszakasz végeredménye:
1. Honvéd 40 pont, 2. Eger 40, 3. Szeged 38, 4. Vasas 34, 5. UTE 25, 6. FTC 23, 7. PVSK 17, 8. Szentes 12, 9. Szolnok 10, 10. OSC 9, 11. BVSC 9, 12. Fehérvár 7

Az elődöntőben:
Vasas-Honvéd
Szeged-Eger

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.