Primera División: bajban a Sevilla, élen a Barcelona

A tragikus veszteségeket elkönyvelő UEFA-kupagyőztes nagyon nehezen talál magára. Juande Ramos legénysége a spanyol bajnokság 6. fordulójában Zaragozában szenvedett vereséget.

Kapcsolódó linkek

spanyolfoci.lap.hu
sport.lap.hu

Pedig az előjelek biztatóak voltak, hisz a zaragozaiak legutóbb csúnyán hasra estek a barcelonai Camp Nouban: 4-1-re kaptak ki úgy, hogy szemük sem rebbent. Ezúttal azonban más volt a helyzet.

A hazaiak már az első félidőben is fölényben játszottak a legtöbb sztárjukat minden bizonnyal a BL-forduló miatt pihentető vendégek ellen – fordulás után a csereként beálló Andres D’Alessandro egy szabadrúgásból pedig a vezetést is megszerezte.

Poulsen és pláne Kanoute beállítása ugyan lendített a Sevilla szekerén – ám gólt ismét a vendéglátók értek el. A 86. percben újabb „cseregól” született, hisz az Aimar helyére érkező Óscar passzát a Diego Militót váltó Sergio García lőtte Palop kapujába.

Henry hármasa

A 2006-os bajnok Barcelona magabiztos győzelemmel adta fel a leckét a Levante otthonában. A katalánok az Henry-Messi duónak köszönhették könnyed sikerüket. Az Arsenaltól érkező francia világklasszis először bizonyította, miért is lehet első számú támadó a gránátvörös-kékeknél.

Előbb Messi lövése utáni kipattanóból, majd rá jellemző magánakcióból (ismét az argentintől kapta a passzt, majd cselezte be magát a kapu torkáig) vette be Storari kapuját. Szünet után folytatódott az Henry-show; a 49. percben Deco átadása után a bal oldalról befele mozogva lőtt a rövid sarokba. A hazaiak alighogy újrakezdték, ismét hátrányba kerültek: ezúttal Messi verte át őrzőjét, Cirillót, majd lőtt a kapuba. A vendéglátók erejéből csupán a szépítésre futotta.

Primera División: bajban a Sevilla, élen a Barcelona 1

Henry három góllal rukkolt elõ a Levante otthonában (AP)

Az első idegenbeli győzelmét a liga leggyengébb védelmével rendelkező kiscsapatnál elkönyvelő Barcelona a táblázat élére ugrott, igaz, a Real Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.

Primera División, 6. forduló

Real Zaragoza-FC Sevilla 2-0 (0-0)
Zaragoza, La Romareda. Vezette: Pérez Burrull
Gól: D’Alessandro (53.), Sergio Garcia (86.)
Zaragoza: César – Cuartero, Pavón, Sergio, Juanfran – Luccin, Zapater, Gabi – Aimar (Óscar, 82.), Oliveira (D’Alessandro, 46.), Diego Milito (Sergio Garcia, 70.).
Sevilla: Palop – Daniel Alves, Boulahrouz, Fazio, Dragutinovics – Keita, Martí, Jesús Navas (Poulsen, 67.), Adriano (Renato, 58.) – Luis Fabiano, Kone (Kanoute, 66.).

Levante-Barcelona 1-4 (0-2)
Levante, 20 229 néző. Vezette: Clos Gómez
Gól: Viqueira (72., 11-esből), illetve Henry (17., 24., 49.), Messi (50.)
Levante: Storari – Descarga, Álvaro, Cirillo, David – Juanma (Ettien, 52.), Berson (Viqueira, 52.), M. Ángel, Savio (Geijo, 68.) – Riga, Riganò.
Barcelona: Valdés – Oleguer, Thuram, G. Milito (Puyol, 46.), Abidal (Sylvinho. 63.) – Touré, Xavi – Messi (Giovani. 51.), Deco, Iniesta – Henry.

Az élcsoport:
1. Barcelona 14 (13-4), 2. Real Madrid 13 (13-3, 5 mérkőzés), 3. Villarreal 12 (8-5, 5), 4. Valencia 12 (8-7, 5), 5. Atlético Madrid 8 (9-4, 5), 6. Mallorca 8 (9-5, 5), …8. Zaragoza 8 (8-9), …11. Sevilla 6 (11-9, 5), …20. Levante 1 (3-14)