Több száz mérgező mélytengeri állatot találtak az indiai Csennai városában az áradások és egy ipari olajszennyezés után – írja az Independent. A térségben a Porpita porpita nevű, parányi hidraállatok alkotta kolóniáira, valamint egy sárkányszerű csigafaj, a Glaucus atlanticus példányaira bukkantak.
Mindkét faj nagy számban sodródott partra. Szrivatsan Ramkumar helyi lakos szerint több száz példányról van szó, többségük elpusztult, de élő egyedek is előkerültek.
A bizarr megjelenésű, mélytengeri fajok ritkán láthatóak a partokon. A tömeges kisodródás azt követően történt, hogy a Micsaung ciklon 48 óra alatt 60 centiméternyi esőt zúdított Csennaira, komoly áradásokat idézve elő. A katasztrófa következtében jelentős, ipari olajszivárgás is kialakult, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy ennek köze volt-e a tömeges partra sodródáshoz.
A helyi lakosokat arra figyelmeztették a hatóságok, hogy ne érintsék meg az állatokat.
A Porpita porpita több apró élőlényből áll, melyek közösen, kolóniákat alkotva sodródnak. A Glaucus atlanticus jellemzően az óceánok mélyén, kék és ezüst árnyalataival a víz színéhez illeszkedve álcázza magát.