Régóta lehet arról hallani, hogy a metánszennyezés jelentős szerepet vállal a klímaváltozásban, azonban mindaddig, míg az emberiség jelentős mennyiségű vörös húst eszik, nem meggátolható ez a folyamat. A felmelegedéshez ugyanis a tehenek is hozzájárulnak – a szellentésüknek nagy a metánkoncentrációja. A Washington Állami Egyetem tudósai azonban rájöttek, mi lehet a megoldás ennek csökkentésére: a bébikenguruk ürüléke – írja az Euronews.
A Biocatalysis and Agricultural Biotechnology című szaklapban megjelent kutatás szerint miután Birgitte Ahring professzor megtudta, hogy a kenguruk előbelében nem metán-, hanem ecetsavtermelő baktériumok vannak, elkezdték kutatni az erszényeseket. Az állatokból vett mintákból kiderült, hogy a speciális ecetsavtermelő folyamat csak a bébikenguruknál fordul elő – a felnőtteknél nem.
Az eredmények ígéretesnek tűnnek: az ecetsavbaktériumok több hónapon keresztül sikeresen helyettesítették a metántermelő mikrobákat. Miután sikeresen tesztelték rendszerüket a szimulált bendőben, a kutatók remélik, hogy a közeljövőben valódi teheneken is kipróbálhatják majd fejlesztésüket.