Tech
A Facebook love symbol is seen on an iphone in this photo illustration on March 5, 2018. (Photo by Jaap Arriens/NurPhoto)

Álomfunkció jön a Facebookra

Dömös Zsuzsanna
Dömös Zsuzsanna

újságíró. 2018. 06. 28. 05:22

Korábban a témában:

Főleg egy aktuális Trónok Harca évad, vagy a legújabb Star Wars-rész idején csúcsosodik ki az a probléma, hogy a közösségi oldalakat ellepik a spoilereket tartalmazó árulkodó posztok, ebben már kapcsolatok mentek tönkre.

Szerencsére a Facebook is felismerte ezt a feszültségforrást. Chris Messina fejlesztő szúrta ki a Facebook mobilappjának forráskódjában, hogy a cég egy olyan némító funkciót tesztel, amivel a hírfolyamból kiszűrhetjük azokat a posztokat, amik tartalmaznak bizonyos kifejezéseket. Az adott kulcsszavakat tartalmazó bejegyzések a falunkon, és a különféle csoportokon belül is 30 napra el lesznek némítva, azaz nem kerülnek a szemünk elé.

A fejlesztést egyelőre egy szűk felhasználói kör teszteli, vélhetően a következő hónapokban kezdődhet meg fokozatos bevezetése világszerte. Mindenesetre mi már most számos olyan kulcsszót tudunk, amit szívesen kiszűrnénk a falunkról, ilyen például a „pocaklakó”, az „eső”, vagy a „focivébé”.

A jövőben ennek nyomán pedig jogosan mondhatja majd mindenki, hogy csak görgessünk tovább, ha valami nem érdekel minket, és arra sem panaszkodhatunk, hogy időjárás-jelentéssel van tele a falunk.

Viszont ennek kapcsán az az aggodalom is felmerül, hogy az öncenzúra csak tovább erősítené bizonyos esetekben az úgynevezett szűrőbuborékunkat, főleg ha önként vágjuk el magunkat bizonyos közéleti témáktól.

Social media network, searching for professional stuff, head hunter job, employment concept. 3d illustration
Hol vannak azok a Facebookon, akik örülnek a Fidesz győzelmének?
Aki nem örül neki, nagy eséllyel még több olyan embert lát, aki szintén nem örül.
vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Budapest, 2012. január 6.
Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke (j2) érkezik a kormányfő parlamenti dolgozószobájába. Mögötte áll Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter (j), Fellegi Tamás, az IMF-tárgyalásokkal megbízott tárca nélküli miniszter (b2) és a Miniszterelnökséget vezető Varga Mihály (b).
MTI Fotó: Kovács Tamás
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.