pénzügy

A klímaváltozás és a nem megújuló energiahordozók iránti növekvő kereslet egyes elemzők szerint globális gazdasági válsághoz vezet. Egy tanulmány szerint azonban a hamarosan bekövetkező energiaipari- forradalom élénkíti a világgazdaságot. Egyre többen pedig úgy gondolják, hogy a klímaváltozásból sok társaság profitálni fog: az ő papírjaikba hamarosan már a hazai befektetők is fektethetnek.
2007. 06. 29. 07:30
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX az előző napinál 220,88 ponttal magasabban 28 786,34 ponton zárt csütörtökön. A szerdai záró értékhez képest ez 0,77 százalékos erősödés.
2007. 06. 28. 17:44
Továbbra is csak találgatja a piac, hogy mi lesz a Mol sorsa. Piaci pletykák az OMV-t és a Gazpromot sejtik a háttérben, ám egyesek szerint a Gazprom csak strómannak használja az osztrákokat. Ugyanakkor, ha igaz is bármelyik forgatókönyv, akkor is hosszas harcra lehet számítani. Közben a kormány és az ellenzék szokatlanul egységes képet mutat a „Mol védelmében".
2007. 06. 28. 16:49
Közös megegyezéssel távozik az OTP Banktól Lantos Csaba, a bank retail divíziót irányító vezérigazgató-helyettese, igazgatósági tagja – közölte a bank a BÉT honlapján csütörtökön.
2007. 06. 28. 09:16
A háromnapos rali után szerdán pár óra alatt 6 százalékot veszítettek értékükből a Mol-részvények, a napot 5 százalékos mínuszban zárta. Gyurcsány ellenségesnek nevezte az OMV Mol-részvény vásárlását. Az olajtársaság közben bejelentette, hogy kedden ötmillió saját részvényt vásárolt.
2007. 06. 27. 17:03
Átveszi a ConocoPhillips és az ExxonMobil tulajdonában lévő többmilliárd dolláros vállalkozásokat a venezuelai állami olajcég, jelentette be az ország energiaügyi minisztere. Rafael Ramirez elmondta: az államosítási akciót azért kezdték meg, mert nem tudtak megállapodni a két társasággal az Orinoco-övezetben lévő olajkutak sorsáról. A két cég nem akarta átengedni a venezuelai államnak a többségi tulajdont.
2007. 06. 27. 12:45
Szlovéniát nem számítva Magyarországon volt a legmagasabb az adóterhelés az új EU-tagállamok között 2005-ben: a GDP 38,5 százalékát vonta el az állam különféle adók és társadalombiztosítási járulékok formájában - írja a Világgazdaság.
2007. 06. 27. 07:27
A legmagasabb szintre minősítette fel kedden a magyar Raiffeisen-érdekeltség tulajdonosi támogatási besorolását a Fitch Ratings, az osztrák anyacég tevékenységében játszott fontos térségbeli szerepre hivatkozva.
2007. 06. 26. 17:03
Kedden megdőlt az effektív napi forgalom nagyságának, a BUX-index, a Mol és az OTP papírok árfolyamának eddig rekordja. Piaci pletykák szerint a Mol veszi saját magát irdatlan tételben. Az elemző szerint a kisbefektetők közül csak a kockázatkedvelők vásároljanak a jelenlegi árfolyamszinten.
2007. 06. 26. 16:55
Korábbi bejelentése alapján június 25-én 251 331 darab saját részvényt vásárolt a Mol – közölte a társaság. Az olajtársaság részvényeinek ára öt százalékot emelkedett a BÉT-en.
2007. 06. 26. 11:22
Az OMV Aktiengesellschaft, Közép-Európa vezető kőolaj- és gázipari csoportja több, más potenciális befektetőknek is felkínált MOL részvénypakettet vásárolt. A részvényenkénti átlagár a MOL részvények piaci ára közelében volt, azaz összesen mintegy 1 milliárd eurót tett ki. Jelenleg az OMV a kibocsátott MOL részvények 18,6%-nak tulajdonosa. Az OMV ezzel a tranzakcióval a MOL-ban szerzett stratégiai pozícióját [...]
2007. 06. 25. 13:39
Több hazai pénzintézet is hirdet folyószámlát havi díj nélkül, de kevés ember spórolhat vele. A bankok ugyanis egyéb díjtételekben akár sokszorosan is visszaszerezhetik a havidíj elengedése miatt kiesett összeget.
2007. 06. 25. 07:00
Szép tervek és ígéretek nyomán emelkedett a sokszorosára a napelem-bizniszbe belépő Novotrade-utódcég árfolyama. A piac azonban hamarosan gyárakat és nyereséget akar látni.
2007. 06. 24. 14:10
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 885,39 pontos emelkedéssel, 27.664,18 ponton, történelmi csúcson zárt pénteken. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 3,31 százalékos erősödés.
2007. 06. 22. 17:49
A forint május eleje óta a legerősebb árfolyamára kapaszkodott fel az euróval szemben a bankközi devizapiacon pénteken. Az eurót fél négy körül 246,10/15 forinton jegyezték a csütörtöki 248,30/40 forint után.
2007. 06. 22. 16:03
Olvasói sztorik