A tájékoztatás szerint Budapesten a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvaron, vidéken többek között a miskolci, a debreceni, a nyíregyházi, és a szegedi állomáson kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozó utasok.
Ez ilyen ok-okozat szintű összefüggés. Mint a tér, a tömeg és az idő esetében. Ugyanis ha jó az idő, a tömeg lemegy a térre. Esetünkben a Balatonra. Ebben segít a MÁV. A hőség miatt a kamionstopot is felfüggesztik.
Hétvége, itt a kánikula. Ilyenkor a legszívesebben víz közelében töltenénk az egész napot, egy kis pancsolás, egy kis napozás, egy kis szunyókálás az árnyékban. De akinek ez nem jött össze, az se búsuljon, mutatjuk képeken.
A Medárd napjára vonatkozó népi megfigyelésnek ugyanis van tudományos alapja - már amíg a klímaváltozás múlt időbe nem teszi. Felidézzük a leghíresebb 40 napos esőt is.