Ilyenre sincs sokszor példa: két férfi játékosunk is érdekelt volt a negyeddöntőben, de mivel egymással játszották azt, így csak egyikük juthatott a négy közé.
Del Potro elképesztő mélységekből jött vissza Dominic Thiem ellen a US Openen, de a következő körben Federer vár rá. Igaz, egy New York-i döntőben már megverte.
Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse már nyolcaddöntős a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében, miután a második fordulóban két szettben nyert.
Előbb csak pénzbüntetést szabtak ki rá sportszerűtlen viselkedésért, később vizsgálódtak még, és úgy döntöttek, kizárják az év utolsó Grand Slam-tornájáról.