Sarapova csúnyán kizúgott a pekingi tornáról

Simona Halep számára szerdán jött el a revans ideje. A román teniszezőt még a US Open első körében ejtette ki a korábbi világelső, az amerikai Grand Slamen szabadkártyával induló Marija Sarapova. Most a 6,4 millió dollár (1,7 milliárd forint) összdíjazású pekingi torna nyolcaddöntőjében találkoztak egymással és a vártnál jóval simább volt a meccs.

Halep 74 perc alatt nyert 6:2, 6:2-re.

A román játékos karrierje során először győzte le orosz riválisát. Sarapova 7-1-re vezet kettejük párharcában.

Babos Tímea a cseh Andrea Hlavackovával az oldalán megnyerte első mérkőzését, ezzel párosban bejutott a negyeddöntőbe. A negyedik helyen kiemelt duó – amely szombaton megnyerte a taskenti tornát – szerdán két szettben verte a Sloane Stephens, Heather Watson amerikai, brit kettőst. A mérkőzés 1 óra 14 percig tartott. Babos csak párosban indul a kínai fővárosban.

Eredménye – pekingi tenisztorna

egyes, 3. forduló (a 8 közé jutásért):
Simona Halep (román, 2.)-Marija Sarapova (orosz) 6:2, 6:2

páros, 2. forduló (nyolcaddöntő):
Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.)-Sloane Stephens, Heather Watson (amerikai, brit) 6:3, 6:4