A mesteri Federerrel Nadal sem tudott mit kezdeni

El lehet képzelni nívósabb döntőt annál, mint amit Roger Federer és Rafael Nadal vívnak egymással? Aligha! Nos, vasárnap az 5,9 millió dollár (1,56 milliárd forint) összdíjazású sanghaji keménypályás férfi tenisztorna fináléjában találkozott egymással a két klasszis.

A mérkőzés eleje rögtön egy maratoni játékkal indult, amelyben a svájcinak három bréklabdája is volt, a harmadikat használta ki. Ez a brékelőny aztán ki is tartott a játszmában, 6-4-es előnybe került Federer.

A világelső Nadal a második szettben 2-2-nél veszítette el ismét a szerváját. Federer nem hibázott adogatóként és fogadóként is ellenállhatatlan volt, 5-3-nál pedig ismét elvette ellenfele szervagémját, ezzel 73 perc alatt megnyerte a döntőt 6-4, 6-3-ra. Federernek ez a második sanghaji győzelme, Nadal eddig két döntőt veszített el.

Leírni is elképesztő: ez volt a 36 éves Roger Federer pályafutásának 94. tornagyőzelme.

Ez volt a két legenda 38. egymás elleni mérkőzése, vereség ide vagy oda, Nadal még mindig vezet 23-15-re.