A műsorvezető nemrég úgy fogalmazott: „Meg kell mentenünk a TV2-t. Azt a hasonlatót szoktam mondani, hogy ha a nagymamánk rákos lesz, akkor még meglátogatjuk, és segítünk a rákból kigyógyulni neki.“
Soha nem látott mozgások történnek a fideszes propagandabirodalomban: leépítések a Mandinernél, megszűnő Tények, sírva valló Balásy Gyula. Urbán Ágnes közgazdásszal, médiakutatóval szedtük össze, mi történik és mi várható a Fidesz-közeli médiában.
A TV2 megszűnő hírműsora kapcsán elértük Stahl Juditot és Pálffy Istvánt is, akikkel a Tények elstartolhatott 1997-ben. Lapunk azt kérdezte tőlük, mit gondolnak a leköszönő propagandaműsor másfél évtizedéről, illetve milyen céllal indult el közel harminc évvel ezelőtt a Tények.
A volt műsorvezető lapunknak elmondta, hogy számos tehetséges volt kollégája nevében beszélhet, amikor azt mondja: sajnálatos látni az egykori hírműsor sorsát.