A 24 éves futballista a Vitoria Guimaraes elleni bajnoki mérkőzés hosszabbításában összeesett a pályán, majd a kórházba szállítást követően meghalt.
A magyar idegenlégiós, akit José Antonio Camacho vezetőedző a 60. percben cserélt be, a rendes játékidő ráadásában kapott egy sárga lapot, majd mosolyogva tett két lépést, aztán lehajolt, megfogta két térdét, s összerogyott. A négy és fél órás boncolás során nem sikerült meghatározni, pontosan mi okozta a halálát.
Lejkó Dezső, a magyar labdarúgó-válogatott volt orvosa nem tudott arról, hogy szívproblémái lettek volna a labdarúgónak.
Négy éve ismertem Fehér Miklóst, előbb az utánpótlás-válogatottnál, majd a felnőttek között foglalkoztam vele, de ilyen jellegű problémái nem voltak. Nem tudok arról sem, hogy szervi bajokra vagy keringési problémákra szedett volna gyógyszert
– mondta Lejkó még 2004-ben.
Komoly veszteség érte a magyar futballt, hiszen egy fiatal, nagyon tehetséges játékos távozott az élők sorából, aki még fényes jövő előtt állt
– emlékezett Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó Szövetség akkori elnöke.
Miklós halála a labdarúgás tragédiája, ezen belül természetesen a magyar futballé. Rendkívül kétségbeejtő dolog látni, amint egy fiatal játékos meghal a pályán. Két éve Dárdai Pál öccsét, Balázst veszítettük el hasonló körülmények között. Rövid időn belül másodszor kell átélnünk ezt a sokkot
– fogalmazott Berzi Sándor, az MLSZ főtitkára Fehér halála után.
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) levélben részvétét nyilvánította a Benficának és az MLSZ-nek. A helyi sajtó vezető helyen, drámai képekkel illusztrált, gyászkeretes cikkekben számolt be Fehér haláláról a tragédia másnapján. A sportlapok fekete színekkel nyomott címlapjukkal külön is jelezni kívánták, hogy a portugál labdarúgás egésze gyászolja a Benfica magyar futballistáját.
Az ottani szövetség (FPF) első embere, Gilberto Madaíl a portugál labdarúgás szomorú és gyászosan fekete napjának nevezte a vasárnapot.
Szívünkben örökké élni fogsz. Nyugodj békében, Miki!