Pályán kívül

Kábítószerügybe keveredett az olimpiai érmes úszó

Geoff Huegill (geoff huegill)
Geoff Huegill (geoff huegill)

Geoff Huegillt egy lóversenyen vették őrizetbe, mert fehér por volt nála.

Kábítószer-birtoklással vádolják Geoff Huegillt, az ausztrálok kétszeres olimpiai érmes, már visszavonult úszóját. A 35 éves sportembert egy hétvégi, sydney-i lóversenyen vették őrizetbe feleségével együtt, miután kis mennyiségű fehér port, feltehetően kokaint találtak náluk.

Az 50 méteres pillangóúszás korábbi világcsúcstartója, a 2000-es ötkarikás játékokon 100 m pillangón bronz-, a 4×100 méteres vegyesváltó tagjaként pedig ezüstérmet szerzett. A 2004-es athéni olimpia után visszavonult, depresszióval, alkohol- és súlyproblémákkal küzdött, majd 2008-ban visszatért, legnagyobb sikere a 2010-es Nemzetközösségi Játékokon megnyert két aranyérem volt.

Huegill rövid időn belül a harmadik ausztrál exúszó, aki nem sportteljesítményével kerül a lapok címoldalára: az ötszörös olimpiai bajnok, 11-szeres nagymedencés világbajnok Ian Thorpe régóta küzd depressziójával, kórházban is ápolták, a háromszoros ötkarikás aranyérmes, 10-szeres vb-első Grant Hackettet pedig gyógyszerfüggősége miatt kezelik az Egyesült Államokban.

Börtönből lett profi focista

Maxim Molokojedov átlagos orosz fiatal volt, amikor valaki megkereste egy ajánlattal: egy csomagot kéne elvinnie Chilébe repülővel, majd odaadni valakinek, nagy fizetségért. A folytatás közismert: a santiagói reptéren nyomozók tartóztatták fel, drogcsempészet, börtön. A 25 éves orosz fegyenc a rács mögött jobb híján focizni kezdett a rabtársakkal a börtöncsapatban. Egy egykori játékos, a Vasco da Gamát is megjárt Frank Lobos a helyi, másodosztályú chilei csapatnak volt játékosügynöke, és egyszer úgy hozta a sors, hogy benézett a börtöncsapat meccsére. Megtetszett neki Molokojedov játéka, és némi gondolkodás után a klub egyéves szerződést ajánlott a botcsinálta futballistának. A férfi, aki Chilében eddig a reptéren és a börtönben járt, ezek után már a fővárosi klub stadionjával is kibővíthette a megtekintett helyszínek listáját – hetente egyszer busszal szállították át a meccsre a börtönből. „Megpróbálunk feljutni az első osztályba. Szeretem a családom, beszélek velük sokat skype-on, de nem fogok visszamenni Oroszországba – jól érzem itt magam.”

Ajánlott videó

Olvasói sztorik