Forma-1

Bottas a győzelme után: Baszódjatok meg!

Valtteri Bottas remek versenyzéssel nyerte meg a Forma-1 idénynyitóját, az Ausztrál Nagydíjat a csapattársa, Lewis Hamilton, valamint a Red Bull versenyzője, Max Verstappen előtt. A Mercedes finn pilótája a levezető körön mondott győzelmi beszédet, amibe belecsúszott egy káromkodás is:

Mindenki, akire vonatkozik, baszódjatok meg!

Később az Autosportnak beszélt bővebben is, azt mondta nem tervezte ezt, egyszerűen csak kicsúszott a száján. Sokan támogatják, de amikor nehéz pillanatokat élt át, akkor rengetegen negatívak voltak vele, ahogy mondta, többen is a kelleténél.

Akinek szólt, az pontosan tudja, hogy neki üzentem.

MELBOURNE, AUSTRALIA - MARCH 17:  Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes W10 on track during the F1 Grand Prix of Australia at Melbourne Grand Prix Circuit on March 17, 2019 in Melbourne, Australia.  (Photo by Quinn Rooney/Getty Images)
Kiderült, miért volt lassabb csapattársánál Lewis Hamilton
Már a rajtnál faképnél hagyta Valtteri Bottas a brit pilótát, de az egész futamon gyorsabb volt.

Bottas a győzelemmel és az üzenettel lezárta magában a témát, most már előre tekint, ez az első hely pedig kellő önbizalmat ad neki a folytatásra. A finn a tavalyi szezonban egy futamon sem nyert.

Nyitókép: Peter J Fox/Getty Images