Forma-1

Kiderült, miért volt lassabb csapattársánál Lewis Hamilton

Minden Valtteri Bottasról szólt a 2019-es Forma-1-es szezon első versenyén, az Ausztrál Nagydíjon. A finn pilóta a második helyről rajtolva állt azonnal élre és úgy faképnél hagyta a mezőnyt, hogy senkinek sem volt esélye beérni. Ezek után nem csoda, hogy a Mercedes versenyzője autózta a legjobb időt is.

Valtteri Bottas és a Mercedes mindent vitt Ausztráliában
Tökéletesen alakult az Ausztrál Nagydíj az istállónak.

Már a verseny alatt is adta magát a kérdés, miért lehetett ennyivel gyorsabb csapattársánál, Lewis Hamiltonnál? A címvédőnek esélye sem volt hasonló körökre, pedig alig-alig szorongatták meg a második helyen, végül húsz másodperccel maradt le Bottas mögött, de 25 is volt a különbség a két autó között sokáig.

A futam után aztán vizsgálatot tartott az istálló és kiderült, hogy a bal hátsó kerék előtt tört el a padlólemez.

A Motorsport beszámolója szerint nem egyértelmű, hogy egy rázókő, vagy törmelék okozhatta a galibát, de abban mindenki egyetért a mechanikusoknál, hogy ez okozta a brit lassúságát.