Forma-1

Lehülyézte riválisát a Forma-1-es pilóta

A vasárnapi Japán Nagydíj második körében volt egy necces szituáció: Charles Leclerc akarta megelőzni Kevin Magnussent a célegyenesben, a dán azonban az utolsó pillanatban oldalra rántotta a Haas kormányát, a 20 éves monacói versenyző pedig tehetetlen volt és hátulról beleütközött riválisába. Az eredmény az lett, hogy Magnussen defektet kapott, Lecler-nek pedig le kellett cserélni az autóján az orrkúpot. Utóbbi elég őszinte volt a csapatrádión:

Magnussen mindig is egy hülye volt, és az is marad.

A futam után Leclerc azt fejtegette, hogy ellenfele veszélyes manővert hajtott végre, nem is érti, miért nem büntették meg a versenybírák. Magnussen szerint csak egy peches eset volt, ami az autósportban megesik.

Leclerc a 38. körben állt ki, Magnussen már a nyolcadikban. A futamot Lewis Hamilton nyerte, az előnye már 67 pont Sebastian Vettel előtt. Már csak négy futam van hátra a szezonból.

Nyitókép: Charles Coates/Getty Images