Forma-1

Alonso: Ez volt a Forma-1 történetének legunalmasabb versenye

Vasárnap azt írtuk, hogy Daniel Ricciardo nyerte a dögunalmas Monacói Nagydíjat. Az ausztrál pilóta a pole-ból indulva húzta be a győzelmet, és tényleg nem történt túl sok minden a futamon, csak akkor izgulhattunk igazán, amikor úgy tűnt, hogy megadja magát a Red Bull motorja, de aztán kitartott a végéig. Ricciardo mögött Sebastian Vettel lett a második, a címvédő Lewis Hamilton pedig a harmadik.

Nem csak mi láttuk unalmasnak, hanem Fernando Alonso is. A spanyol a hetedik helyen haladt, amikor váltóprobléma miatt fel kellett adnia a versenyt az 52. körben.

Rémunalmas volt. Mármint tényleg, se egy safety car, se sárga zászló. Alighanem ez volt a Forma-1 történetének legunalmasabb versenye. Ezen el kellene gondolkodni, mert a szurkolók joggal szeretnének látni valami akciót, ha már kifizették a jegyüket

– mondta az Autosportnak Fernando Alonso, aki tavaly egyébként pont a monacói futamot hagyta ki, hogy elindulhasson az Indy500-on.

A negyedikként célba érő Kimi Räikkönen sem volt elragadtatva a futamtól:

Az időmérő határoz meg szinte mindent. Utána pedig a rajt, de most mindenki szépen elment, autóztunk egymás mögött, ilyenkor csak egy nagy hiba esetén lehet előzni. Körözgettünk bő 70 kört, aztán vége lett. Nem sok minden történt, ez valóban nem túl izgalmas így.

Végeredmény, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo (78 kör, 260,286 km, a pontszerzők)

1. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:42:54.807 óra