Élő Forma-1

Daniel Ricciardo nyerte a dögunalmas Monacói Nagydíjat

Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A 28 éves versenyzőnek ez pályafutása második pole pozíciója, az elsőt két évvel ezelőtt szintén Monte-Carlóban szerezte meg.

Ricciardo mellől a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája startolt, míg a harmadik rajtkockát a szintén négyszeres vb-győztes, címvédő és a vb-pontversenyben most is vezető Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője foglaljta el.

A pole-ból induló 28 éves ausztrál pilóta végül simán nyerte a 2018-as Monacói Nagydíjat. Az év hatodik versenyén 78 körön keresztül alig-alig történt valami, az élmezőnyben komoly harc nem alakult ki.

Egyetlen izgalmasabb pillanatot tudunk felmutatni, amikor a Red Bull motorja úgy tűnt, megadja magát Ricciardo alatt. Ez végül nem történt meg, és hiába volt folyamatosan a nyomában Sebastian Vettel, maradt a sorrend a végig. A harmadik helyen a címvédő Lewis Hamilton futott be.

Végeredmény, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo (78 kör, 260,286 km, a pontszerzők):

1. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull) 1:42:54.807 óra
2. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 7.336 másodperc hátrány
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 17.013 mp h.
4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 18.127 mp h.
5. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 18.822 mp h.
6. Esteban Ocon (francia, Force India) 23.667 mp h.
7. Pierre Gasly (francia, Toro Rosso) 24.331 mp h.
8. Nico Hülkenberg (német, Renault) 24.839 mp h.
9. Max Verstappen (holland, Red Bull) 25.317 mp h.
10. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault) 1:09.013 perc h.

10. Williams 4

A pole-ból induló 28 éves ausztrál pilóta, Daniel Ricciardo nyerte a 2018-as Monacói Nagydíjat. Az év hatodik versenyén 78 körön keresztül alig-alig történt valami, az élmezőnyben komoly harc nem alakult ki. Egyetlen izgalmasabb pillanatot tudunk felmutatni, amikor a Red Bull motorja úgy tűnt, megadja magát Ricciardo alatt. Ez végül nem történt meg, és hiába volt folyamatosan a nyomában Sebastian Vettel, maradt a sorrend a végig. A harmadik helyen a címvédő Lewis Hamilton futott be.

75. kör

Daniel Ricciardo végérvényesen elhúzott Vettel elől, így ha nem hibázik, megszerezheti karrierje hetedik győzelmét.

72. perc

Az első virtuális Safety Car a futamon, miután Charles LeClerc beleszáguldott Brandon Harley-ba, így mindkét versenyzőnek vége a mai napra. Rengeteg törmelék a pályán.

70. kör

Óriási a harc a tizenegyedik helyért.

65. kör

13 kör van hátra, ez a jó hír.

60. kör

Végre láttunk egy csatát: Max Verstappen és Carlos Sainz okozott némi izgalmat. A holland pilóta többször is meg próbálta előzni a spanyol versenyzőt, végül az alagút után tudott épphogy beesni ellenfele elé.

53. kör

Fernando Alonso autója elfüstöl, így megszakad a spanyol pilóta pontszerzési sorozata. Valószínűleg a sebváltójával történt valami.

48. kör

Max Verstappen eddig bírta, ő is kereket cserél, hiperlágyat kap. A 11. helyre jön vissza, 30 kört kellene kibírnia ezen a keveréken.

45. kör

Lewis Hamilton mentheti meg a napot, ugyanis a négyszeres világbajnok felért Daniel Ricciardo és Sebastian Vettel mögé.

40. kör

Túlvagyunk a táv felén, a Red Bull magára talált, előzéseket továbbra sem látunk. Lewis Hamilton 40 köre panaszkodik folyamatosan.

35. kör

Úgy tűnik, túléli Ricciardo, de még mindig nem túl gyors az élen. A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel nem engedi el.

30. kör

Mintha egy picit magához tért volna a Red Bull, de Vettel brutális nyomás alatt tartja Daniel Ricciardót.

Na itt a dráma

A 29. körben a futamot óriási előnnyel vezető Daniel Ricciardo a rádióban elmondta, nincs ereje a motorjának. Sebastian Vettel már ott van közvetlen mögötte.

25. kör

Lewis Hamiltont támadja a harmadik helyen Kimi Räikkönen, de nagyon nehéz dolga van a brittel, aki folyamatosan panaszkodik a gumijaira.

20. kör

Előzésekről nem tudunk beszámolni, de Valtteri Bottas és Fernando Alonso is kiállt már gumiért. #izgalom

17.kör

Sebastian Vettelnek és Daniel Ricciardónak is elfogytak a gumijai, ők megkapták az ultralágyakat.

15. kör

Lewis Hamilton megelőzte Esteban Ocont, így az ötödik. A Ferrari most arra játszik, hogy amikor Kimi Räikkönen is cserére jön, akkor valahogy a brit elé hozzák vissza.

12. kör

Lewis Hamilton az első nagyágyú, aki kiment kerékcserére.

10. kör

A williamses Lance Stroll kapott rejtélyes módon defektet, így ki kellett jönnie cserére. Az élmezőnyben nincs változás, Ricciardo mögött közeledik Sebastian Vettel.

7. kör

Mégsem volt balhémentes a rajt, Szergej Szirotkin túl agresszív volt, koccolt, így most megkapta a tíz másodperces stop-and-go büntetését. Ez azt jelenti, hogy ki kellett mennie a box utcába, ahol 10 másodpercet kellett vesztegelnie ott, és csak utána jöhetett ki. Az orosznak ennyi is volt mára, pontot már nem fog szerezni.

5. kör

Nincs változás a mezőnyben, érdekes, mindenki beállt egy tempóra, és szépen-sorban követik egymást a versenyzők.

1. kör

Rendben eljött a mezőny, Daniel Ricciardo az első, mögötte nem változott a helyzet, Vettel a második, Lewis Hamilton a harmadik. Hátul Max Verstappen már kettőt előzött.