Elég rossz helyzetbe kerültek a meccs előtt a svájciak, ugyanis a csapat egyik legfontosabb játékosa, a három gólt szerző és két gólpasszt kiosztó Johan Manzambi térdsérülést szenvedett az utolsó edzésen, így ki kellett hagynia a nyolcaddöntőt.
Az első félidőt leginkább úgy lehetne összefoglalni, hogy a játék taktikai jellege dominált, a csapatok minimális kockázatot vállalva futballoztak, sokatmondó volt, amikor Granit Xhaka egy szabadrúgást inkább nem ívelt középre, hanem kicsiben passzolgatni kezdett csapattársával – hogy aztán az ellenfél bedobásával folytatódjon a játék. Azért egy-egy komolyabb helyzet akadt mindkét oldalon, de Puerta látványos lövését Kobel ütötte ki a felső sarok elől, míg Rieder közeli próbálkozását Vargas hárította.
A második félidő elején a csereként beállt Sow lőhetett ígéretes helyzetben, de megcsúszott a támaszkodó lába, így csúnyán a kapu mellé célzott. Megmaradt a biztonsági játék mindkét oldalon, minimális kockázatot vállalt továbbra is a két válogatott, így az idei egyenes kieséses szakasz első 0-0-ját láthattuk.
A 99. perc hozta el a meccs addigi legnagyobb helyzetét, Lucumí fejese azonban a lécen csattant. Campaz lövése tréfálta meg később kis híján Kobelt, de furcsa mozdulattal védeni tudott, majd Vargasnak kellett hárítania Amdouni közeli lövését. A tizenegyesekre maradt a döntés, míg Svájc egyszer, Akanji révén, addig Kolumbia kétszer hibázott (Sánchez a lécet találta el, Hernández lövését Kobel védte), így az európai csapat jutott tovább.
Kolumbia úgy esett ki, hogy egyetlen meccset sem veszített el. Az Argentína elleni mérkőzés vasárnap – közép-európai idő szerint – 3 órától lesz Kansas Cityben.
A negyeddöntőben:
Franciaország – Marokkó
Spanyolország – Belgium
Norvégia – Anglia
Argentína – Svájc

