Élő Foci

Rossi nélkül, két fejesgóllal vertük az észteket

Dajka Balázs

Frissítve: 2018. 11. 16. 00:262018. 11. 15. 20:35

Utolsó előtti Nemzetek Ligája-mérkőzésén Észtország volt a magyar labdarúgó-válogatott ellenfele. Az az észt csapat, amely Tallinnban meglepte a magyar csapatot, de Giovanni Constatino, Marco Rossi másodedzője azt mondta, a baltiak otthon mindig agresszívabbak, mint idegenben.

Fotó: Fülöp Dániel Mátyás / 24.hu
Giovanni Costantino: Milyen indok szól amellett, hogy Dzsudzsák ne legyen válogatott?
A válogatott stábjában Marco Rossi másodedzőjeként dolgozó olasz szakember mesélt arról, milyen stílus illik a magyar csapathoz, hogy van-e esélyünk kijutni az Eb-re, és hogy a kapitány melyik tulajdonsága viheti előre leginkább a válogatottat.

A magyar csapat kispadjáról hiányzott Marco Rossi, akit eltiltottak a Görögország elleni idegenbeli meccsen tanúsított viselkedése miatt, így helyette most egy másik másodedző, Cosimo Inguscio dirigált.

Azt már a meccs elején tudni lehetett, hogy a magyar válogatott már nem juthat tovább a csoportjában, viszont a kiesés még fenyegette, ezért is kellett nyerni az észtek ellen. Bár Dzsudzsák visszatért, de a kezdőbe nem került be, az MLSZ délutáni Twitter-posztja viszont becsapós volt, mert nem Kádár lett a csapatkapitány, hanem Szalai.

Az első helyzet az észtek előtt adódott, Vihmann fejelt Orbánt lerázva, Dibusz azonban óriási bravúrral védett. Két perccel később Orbán javított, de még hogy: Kalmár szöglete után ő fejelte az első gólunkat, először volt eredményes a lipcsei védő magyar színekben.

Az első félidő hátralévő részében további helyzeteket dolgozott ki a magyar csapat, de ezek rendre kimaradtak, az viszont látszott, hogy a letámadás nagyon ült, mert az észteket rendre sikerült megzavarni

A második félidő elején ismét Orbán fejelhetett, de ezt bravúrral kivédte az észt kapus. A vendégek nem sok vizet zavartak, a magyar csapat pedig a szemfüles Szalai révén megszerezte a második gólt, amivel el is dőlt minden.

A Nemzetek Ligáját vasárnap a finnek ellen zárja a magyar csapat, amelynek immár 7 pontja van, és idén először hozott le meccset kapott gól nélkül. Az észtek ezzel a vereséggel lecsúsztak a D osztályba, a finnek pedig az egygólos görögországi vereségük ellenére megnyerték a csoportot.

Cosimo Inguscio, a magyar válogatott másodedzője a találkozót követően elmondta, elsősorban annak örül, hogy végre nem kapott gólt a csapat.

Azt láttuk a játékosoktól, amit a felkészülés során elterveztünk. Az ellenfélnek egyetlen lehetősége volt, megérdemelt győzelmet arattunk, minden játékos a legjobbját nyújtotta”

– fűzte hozzá a szakember, aki megjegyezte, nem vállaltak különösebb kockázatot, megbecsülték helyzeteiket, melyekből rögtön az elsőt gólra váltották.

Martin Reim, az észtek szövetségi kapitánya arról beszélt, hogy a magyar csapat minden tekintetben jobb volt és megérdemelten nyert. Hozzátette, sérülések miatt a szokásosnál rövidebb volt a kispadjuk, emiatt is volt alacsonyabb színvonalú a játékuk.

Nemzetek Ligája, C osztály, 2. csoport, 5. forduló:

Magyarország – Észtország 2-0 (1-0)
Budapest, Groupama Aréna, 7000 néző
v.: Jorgji (albán)
Magyarország: Dibusz – Baráth, Kádár, Orbán, Korhut – Nagy Á., Pátkai – Nagy D. (Dzsudzsák, 65.), Kovács I., Kalmár (Kleinheisler, 84.) – Szalai (Böde, 76.).
Észtország: Aksalu – Teniste, Vihmann, Tamm, Pikk – Dmitrijev, Antonov – Ojamaa (Zenjov, 60.), Vassiljev (Purje, 82.), Luts (Puri, 77.) – Anier.
gól: Orbán (8.), Szalai (69.)
sárga: Pátkai (63.), illetve Pikk (23.), Anier (49.), Antonov (62.)

Orbán és Szalai fejesével vertük az észteket

Kellett az elején Dibusz óriási védése, de onnantól gyakorlatilag sima volt a meccs. Orbán harmadik meccsén megszerezte első válogatottbeli gólját, majd az első félidő hátralévő részében további helyzeteket dolgozott ki a magyar csapat, de ezek kimaradtak. A második félidő elején ismét Orbán fejelhetett, de ezt bravúrral kivédte az észt kapus. A vendégek nem sok vizet zavartak, a magyar csapat pedig a szemfüles Szalai révén megszerezte a második gólt, amivel el is dőlt minden. A Nemzetek Ligáját vasárnap a finnek ellen zárja a magyar csapat, amelynek immár 7 pontja van.

90+5'

Megnyertük!

Lefújta az albán bíró, Magyarország-Észtország 2-0!

90'

Még négy perc

Ennyi a hosszabbítás. Lőhetnénk még egyet. Bár az sem baj, ha nem kapunk.

89'

Dzsudzsák lőhette volna a harmadikat

Böde indult meg, majd Kleinheislert találta meg, aki egyből továbtette a labdát a bal oldalon zárkózó Dzsudzsáknak, aki állítgatás nélkül lőtt – mellé.

22:30

De jó meccs lehet!

A Nemzetek Ligája A osztályában játszott horvát-spanyol amely jelenleg 2-2-re áll. A horvátok kétszer is vezettek, előbb Ceballos, majd Sergio Ramos egyenlített, vagyis két Real-játékos szerezte a spanyol gólokat.

22:18

Szalai igazi észtspecialista

Harmadik gólját szerezte a baltiak ellen. A 76. percben aztán lement a cséká, Böde állt be, a kapitányi karszalag pedig Dzsudzsákhoz került.

69'

Szalai góljával már kettő az előny!

Nagy Ádám labdája felpörgött, az egyik észt védő kivárt, a kapus kimozdult, de nem érte el a labdát, Szalai pedig okosan átfejelte fölött. 2-0!

60'

Az észtek változtatnak először

Ojamaa számára véget ért a meccs, Zenjov érkezett, akinek eddig 13 gólja van a válogatottban, és ezzel második a kerettagok közül, csak Vassiljev előzi meg.

53'

Nagy mentés volt

Pátkai beadásánál Nagy Dominik elől vágta ki a labdát Teniste.

21:45

A számok árulkodóak

8-3-ra nyertük a kapuralövéseket, 5-1-re vezetünk a kaput eltaláló kísérleteket tekintve, és 57 százalékban nálunk volt a labda. Azért kellene még 1-2 gól.

21:39

Mindeközben Németországban

Az idén erősen botladozó német csapat 3-0-ra vezet az oroszok ellen. Angliában Wayne Rooney egyelőre még a kispadon vár a bevetésre utolsó válogatottbeli meccsén, de a társak nélküle is összeraktak egy kétgólos előnyt az USA ellen.

45+1'

Ennyi volt az első felvonás

1-0-ra vezetünk Orán fejésével. Uraljuk a meccset, az észteknek az elején volt egy nagy helyzetük, amit Dibusz óriási bravúrral védett, azóta csak mi dolgozunk ki lehetőséget.

21:30

Nagy Dominik lövése után nagy védés

Baráth beadása után az egyik észt mintha kezezett volna, de Nagy Dominik nem reklamált, hanem levette a labdát, majd csinált egy lövőcselt, balos próbálkozására azonban leért a kapus.

21:27

A lengyeleknek még nálunk is rosszabb évük van

A vébén leégtek, és azóta sem remekelnek, most hazai pályán kaptak ki a csehektől. A találkozó egyetlen találatát a Sampdoria 22 éves középpályása, Jakub Jankto szerezte az 52. percben. A lengyeleknek ez volt sorozatban a negyedik hazai találkozójuk, de egyszer sem tudtak nyerni: az írekkel felkészülési találkozón 1-1-es döntetlent játszottak, majd a Nemzetek Ligájában kikaptak a portugáloktól (2-3) és az olaszoktól (0-1) is.

36'

Szép akció volt

Jól építette fel a magyar csapat a támadást, végül Pátkai passza után Kalmár lőtt – nagyjából fél méter hiányzott neki a második gólunkhoz.