A portugáloknak is bemutatkozott a topligák gólkirálya

Krzysztof Piatek eddig a nyár igazolása volt a Serie A-ban, a lengyel csatár 4,5 millió euróért lett a Genoa játékosa, amelyben hét bajnokin kilenc gólt szerzett (ezzel ő a topligák legeredményesebb játékosa jelenleg), és a kupában is volt egy négyese a Lecce ellen.

Folytatta hatalmas sorozatát a Serie A új sztárja
Utoljára a legendás Gabriel Batistuta volt képes hasonlóra.

A 23 éves Piatek eddig egyszer szerepelt a lengyel válogatottban, aztán a portugálok elleni Nemzetek Ligája-meccsen másodszor is megkapta a lehetőséget, és meg is szerezte első gólját, amikor nagyon üresen hagyták egy szögletnél.

A félidőre mégis a portugálok vonulhattak előnnyel, előbb a milánói gyengélkedése után Sevillában szédületes formát mutató André Silva egyenlített egy szép akció végén,

majd a lengyelek rutinos védője, Kamil Glik fosztotta meg Rafa Silvát a gólszerzés örömétől.

Bár az utolsó negyedóra kezdetén a lengyelek Jakub Blaszczykowski révén szépítettek, a meccset 3-2-re a portugálok nyerték, akik így elrontották a hazai csapatkapitány, Robert Lewandowski ünnepét, mivel a Bayern csatára századszor szerepelt a válogatottban.

Eredmények, Nemzetek Ligája, 3. forduló:

A osztály:
3. csoport:
Lengyelország – Portugália 2-3 (1-2)
gól: Piatek (18.), Blaszczykowski (77.), illetve A. Silva (31.), Glik (öngól, 43.), B. Silva (52.)

Az állás: 1. Portugália 6 pont/2 mérkőzés (1-0), 2. Lengyelország 1/2 (3-4), 3. Olaszország 1/2 (1-2)