Ezúttal sportszerűsége miatt zeng dicshimnuszt Sergio Ramosról a sajtó

Sergio Ramosról már nagyon sok mindent írtak az elmúlt évek során. A kőkemény hátvéd nem retten vissza a durvább eszközöktől sem a siker érdekében, legutóbb a Bajnokok Ligája döntőjében ezt Mohamed Szalah első kézből tapasztalhatta meg.

Mindazonáltal valóban remek védőről beszélünk, aki a pályán kívül sokszor mutatta már emberi oldalát is. Egy ilyen jelenettel gazdagodtunk a Stadio Bernabeu Kupa átadó ünnepségén is. A Real Madrid ugyanis a döntőben 3-1-re legyőzte az AC Milan együttesét, így elhódította a trófeát. Az átadáson Paolo Maldini, a piros-feketék legendás játékosa adta át a győztesnek járó serleget a Királyiak csapatkapitányának, vagyis Ramosnak. A spanyol futballista pedig szimbolikusan kalapot emelt Maldini nagysága előtt, mielőtt átvette volna a kupát.

A két labdarúgónak mindig is remek volt a viszonya egymással, 2009-ben Maldini úgy fogalmazott, hogy Ramos lesz méltó utódja a futballvilágban.

Nyitókép: TF-Images/Getty Images