Kiszenvedte a Magyar Kupa-döntőt az Újpest

Az Újpest lesz a Puskás Akadémia ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa fináléjában. A lila-fehérek hazai pályán 2-1-re verték a Balmazújvárost, így a visszavágón 1-0 is elég lett volna a narancsmezeseknek a továbbjutáshoz.

Ennek megfelelően a hazaiak voltak aktívak, Filip Pajovicsnak két óriási ziccert is hárítania kellett, hogy maradjon a gól nélküli döntetlen. Fordulás után még inkább rákapcsolt, az Újpest gyakorlatilag végigvédekezte a játékrészt. A helyenként durvává fajuló összecsapáson mindkét oldalon akadt azért nagy helyzet, de Szécsi Gergő és Pajovics is remekelt a kapuban.

A vendégeknek kőkemény utolsó tíz percet kellett túlélnie, de végül sikerült, így bejutott a döntőbe – Nebojsa Vignjevics vezérletével immár harmadszorra.