MANCHESTER, ENGLAND - APRIL 15:  Jose Mourinho, Manager of Manchester United reacts during the Premier League match between Manchester United and West Bromwich Albion at Old Trafford on April 15, 2018 in Manchester, England.  (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Óriásit égett a Manchester United, a City a bajnok

2018. 04. 15. 19:12

Az angol bajnokság 34. fordulójának vasárnap délutáni meccsén a Manchester United a csak a matematika miatt – a meccs előtt 12 pontra voltak a 17. helytől – nem csont nélkül kieső West Bromwich Albiont fogadta az Old Traffordon.

A mérkőzésen mégis az valósult meg, amit a vendég kiscsapat akart. José Mourinho csapata eközben nagyon halványan játszott, momentuma is alig volt a 90 perc alatt. Az elégedetlenkedő United-szurkolók a 73. percig nem is láthattak gólt, de akkor egy szöglet utáni keveredésben a Jay Rodriguez talált be közvetlen közelről, így megszerezve az utolsó helyezett birminghami csapatnak a vezetést.

Hiába erőlködött a végéig a Premier League második helyén álló manchesteri gigaklub, képtelenek voltak egyenlíteni, a vége hatalmas blama, 0-1.

Ezzel pedig az is kiderült, hogy Pep Guardiola csapata, a Manchester City már a 34. meccsük után egy nappal bajnoki címet ünnepelhet.

Ez volt a City ötödik bajnoki címe a klub története során.