Babos Tímea hatalmas csatában nyert

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea a mexikói Monterreyben zajló női tenisztorna első fordulójában a a cseh Marie Buzkovát győzte le.

A 250 ezer dollár (63,4 millió forint) összdíjazású torna nyolcaddöntője magyar idő szerint csütörtökről péntekre virradóra hatalmas csatát és számos fordulatot hozott.

A brit Naomi Broady (136.) a 33 perces első szettben nem bírt Babossal, aki 4:2 és 5:3 vezetés után magabiztosan 15-re hozta szervajátékát, és zárta le az első felvonást.

A babostimea.hu oldal beszámolója szerint a 60 perces második játszma hatalmas csatát hozott, ekkor már Broady is magabiztosan szervált (a mérkőzés alatt összesen húsz ászt ütött). Fej-fej mellett haladt a két teniszezőnő a rövidítésig, ahol Babosnak 6-5-nél meccslabdája volt, de Broady ezután három labdamenetet nyert (1:1).

A döntő szett is rendkívül kiélezett játékot hozott. A negyedik gémben Broady bréklabdát védett, de 5:5 után két játszmát is Babos nyert, így 2 óra 17 perces játék után 2012, 2013 és 2017 után jutott ismét negyeddöntőbe egyesben Monterreyben.
(nyitókép: (MTI/EPA/Miguel Sierra)

ABIERTO GNP SEGUROS (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), EGYES, 2. FORDULÓ, EREDMÉNY:

Babos Tímea (4.)-Naomi Broady (brit) 6:3, 6:7 (6-8), 7:5